League of Legends

SuperMassive, Fenerbahçe karşısında galip gelmeyi başardı

2017 Yaz Mevsimi’nin ikinci gününe, 1907 Fenerbahçe Espor-BAUSuperMassive serisi ile devam edildi.

İlk gün Team AURORA ile karşılaşan ve rakibini 2-0 yenerek mevsime üç puanla başlayan 1907 Fenerbahçe Espor, sezon başında performansı eleştirilen Reach yerini bir başka Koreli Move’u takıma katmıştı. Bir kaç hatalı oyun yapmasına karşın genel olarak iyi bir seri geçiren Move, takımının galibiyete ulaşmasında pay sahibi olmuştu. BAUSuperMassive ise geçtiğimiz mevsimin finalinde karşılaştığı Crew’a boyun eğerek lige kötü bir başlangıç yapmıştı. Günün sonucu en çok merak edilen karşılaşmasında iki takım da Vadi’ye galibiyet parolasıyla çıktı.

İlk maçın seçim yasaklama ekranı beklenenin biraz dışında geçti diyebiliriz. Yukarı koridorda Thaldrin’in ellerine Kennen veren ve orta koridorda hasar potansiyeline sahip bir şampiyon yerine Lulu tercih eden Fenerbahçe’de, Move için ise Lee Sin kilitlendi. Buna karşılık kırılgan ve kitle kontrolü az olan bir kompozisyon kuran SUP, ortada Naru’nun ellerine oynamaktan hoşlandığı LeBlanc’ı verdi. Henüz üçüncü dakikada karşı ormana giren FB oyuncuları, iki skor vererek karşılaşmaya oldukça kötü başladı. Ama bundan birkaç dakika sonra kule altı baskınına iki skor alarak cevap veren Thaldrin, takımına ihtiyacı olarak motivasyonu sağladı. Ortada giden mücadelede makro oyunu çok iyi oynayan ve aldığı kule ile Ejderler sayesinde haritayı domine eden SUP üstünlüğü eline geçirdi. Fenerbahçe cephesinde yapılan basit hatalar ve yanlış kararların ardından rakipten direnç görmeden önce inhibitörleri, ardından da Nexus’u düşüren SuperMassive, seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

İlk maçta Thaldrin’in alıp pek bir etki gösteremediği üst koridor Kennen’ı bu kez ikinci maçta fabFabulous tercih etti. Yine Fenerbahçe tarafında orta koridorda seçilen Lulu’yu bu kez destek olarak kilitleyen SUP, ortada Naru’nun ellerine Taliyah verdi. Yine ortada başlayan mücadelede SuperMassive yavaş yavaş ağırlığını hissettirmeye başladı. Bu durumu ortadan kaldırmak adına ninja Baron denemesi yapan Fenerbahçe, güçlendirmeyi Naru’ya kaptırıp üstüne de skorlar verince iyice geri düştü. Baskısını artıran SUP, ilk maçta olduğu gibi önce inhibitörleri ardından da Nexus’u düşürerek günü üç puanla kapatmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.