Tanıdık Yüzler: GodBro League of Legends League of Legends Haberleri

Tanıdık Yüzler: GodBro

Tanıdık Yüzler serimizin bu haftaki bölümünde konuk edeceğimiz isim, yerinde duramayan bir orta koridor oyuncusu. Bugünkü yazımızda, ülkemizde 5 ayrı kulüpte forma giymiş Dan Von ”GodBro” Vo’nun kariyerine göz atacağız.

O zaman yavaştan yazımıza başlayalım.

GodBro Kimdir?

  Dan Von “GodBro” Vo, 14 Ekim 1994 tarihinde Danimarka’da doğmuştur. Profesyonel kariyerine 2012 senesinde, Belçika merkezli Team WinFakt takımının bünyesinde, üst koridor oyuncusu olarak başlamıştır. Sonrasında Danimarka merkezli Copenhagen Wolves forması altına geçen oyuncu, bu takım ile, o zamanlar EU LCS olarak bilinen League of Legends Avrupa Ligi’nde oynamaya hak kazanmıştır. 2013 Bahar Mevsimi’nde yani ilk EU LCS sezonunda mücadele etmeyi başaran GodBro, bu takımda daha sonradan ismini Dünya arenasında duyuracak Bjergsen ve Svenskeren ile birlikte oynamıştır.

GodBro’nun oynadığı takımları sıralamaya zamanımız yetmez. Kendisi, mevsim başı bir başkta takıma transfer olsaydı bile bu kadar fazla sayıda takımda mücadele edemezdi. Yine de biz, önemli gördüklerimize bir değinelim.

Copanhagen Wolves’tan sonra Ninjas in Pyjamas bünyesine katılarak bir kez daha EU LCS’de oynama fırsatı buldu. Sonrasında Ex Nihilo, Team Huma ve Nerv gibi takımlar ile birlikte Avrupa Yükselme Ligi’nde mücadele etti. Bu sıralarda kendisi çoktan üst koridordan orta koridora geçiş yapmıştı.

Bünyesinde oynadığı 13 takımın ardından sonunda kendisinin yolu Türkiye’ye düştü.

5’in Biri

Henüz ligimizdeki Koreli sayısının bu kadar yüksek olmadığı, genellikle yerli orta koridorların mücadele ettiği dönemde GodBro gibi bir ismin gelişi izleyicileri heyecanlandırmıştı. Eski EU LCS oyuncusunun Şampiyonluk Ligi’nde formasını giydiği ilk takım HWA Gaming olmuştu.

2016 Yaz Mevsimi boyunca HWA forması ile mücadele eden orta koridor oyuncusu, takımının öne çıkan ismi oldu ve lig aşamasını üçüncü sırada tamamladı. Playofflarda Crew eSports Club’ı yenmeyi başararak yarı finale çıktı fakat önü Dark Passage tarafından kesildi.

HWA’da bir mevsim oynadıktan sonra kısa bir Danimarka seyahati yapıp 2017 Kış Mevsimi’nde Türkiye’ye geri döndü. Bu sefer Crew forması giyen oyuncu lig aşamasını yine üçüncü sırada tamamladı fakat bu sefer playoff aşamasında finale kadar yükseldi. Finalde ise Supermasssive’e yenilerek mevsim ikincisi oldu.

Yine bir Danimarka turundan sonra 2017 Yaz Mevsimi’nde Team Aurora kadrosuna katılmak için üçüncü kez ülkemize döndü. Artık bir gelenek haline dönüşmüş olacak ki lig aşamasını yine üçüncü sırada bitirdi. Playoff aşamasında ise yarı finale kadar yükselip bir kez daha Supermassive’e elendi. Ayrıca bu mevsimde, profesyonel arenadaki tek beşte beşini attı.

Dördüncü ziyaretini Şampiyonluk Ligi’ne değil, Yükselme Ligi’ne yaptı Türkiye’de. Beşiktaş Esports bünyesinde 2018 Yaz Mevsimi’ni geçiren GodBro hem lig aşamasını birinci bitirdi hem de playoffları kazanarak takımının Şampiyonluk Ligi’ne yükselmesini sağladı.

Beşinci ve son ziyareti Galatasaray Esports’a oldu. 2019 Kış Mevsimi’ni Galatasaray’ın bünyesinde geçiren oyuncu lig aşamasını beşinci sırada bitirdi. Playofflarda ise yarı finale kadar yükselmeyi başardı fakat önü 1907 Fenerbahçe tarafından kesildi. Bu mevsimin ardından GodBro’nun Türkiye macerası tamamlanmış oldu.

Ya Şimdi?

GodBro, Şampiyonluk Ligi’nden ayrıldıktan sonra pek büyük başarılara imza atamadı. Kariyeri boyunca belli bir seviyenin üstünde oyuncular arasında olasa da ismini espor camiasına duyuramadı. Yine de Şampiyonluk Ligi’nde oynadığı beş mevsimin beşinde de playoff aşamasına kalmayı başardı.

Hiçbir takımda bir mevsimden fazla oynamayan profesyonel oyuncu kariyeri boyunca otuzdan fazla takımın formasını giydi. Intellectual Playground ve Tricked Esport dışında hiçbir takımda ikinci kez mücadele etmedi.

Kendisi şu anda memleketi olan Danimarka’da, Fortress isimli bir takımda orta koridor oyuncusu olarak yer alıyor. Geçtiğimiz mevsim, kötü bir dönem geçirerek Danimarka Ligi olan LCD’yi altıncı sırada bitirdi. Önümüzdeki dönemde ne yapacağı ise merak konusu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir