League of Legends League of Legends Haberleri

TBF 2017 Yarı Final eşleşmeleri belli oldu

Bugün oynanan son Çeyrek Final serisinin ardından TBF 2017 Yarı Final eşleşmeleri belirlendi. Sonuçlara göre ligi birinci bitiren 1907 Fenerbahçe Espor Oyunfor.CREW ile eşleşirken, BAUSuperMassive eSports’un rakibi ise Team AURORA oldu.

Rekabet açısından son yılların en çekişmeli mevsim finallerini izlediğimiz Şampiyonluk Ligi’nde TBF 2017 düğümü önümüzdeki hafta çözülüyor. Dün ligi dördüncü bitiren CREW ile P3P mücadelesi oldukça çekişmeli geçmiş ve CRW’un 3-1’lik galibiyeti ile sonuçlanmıştı. Son haftaki kayıplarının ardından P3P ile eşleşen CRW kendisini toparlamış gözüktü ve zorlanmasına rağmen seriyi kapatmayı bildi.

Bugün oynanan AUR-DP eşleşmesi ise beş maça uzadı. Her iki takım da varını yoğunu Vadi’ye koyarken DP’nin seri adaptasyonu dikkatleri çekti. Öte yandan mutlak favori olarak gösterilen AUR’un birçok hatalı oyun yapması ekibin çokça zorlanmasıyla sonuçlandı. Silver Scrapes’i dinlediğimiz son maçta uzun bir süre DP’nin hakimiyeti olmasına rağmen AUR serinkanlılığını korudu ve geri dönerek seriyi 3-2 kazandı.

Haftaya ise 12 Ağustos Cumartesi günü ilk olarak BAUSuperMassive-AURORA eşleşmesi oynanacak. Ligi ikinci ve üçüncü sırada bitiren ekiplerin eşleşmesinin büyük bir çekişmeye sahne olacağına şüphe yok. Mevsim boyunca hızlı oynayan takımlara karşı belirli bir zaafı olduğunu gördüğümüz SUP’un AUR karşısında nispeten daha iyi bir ortaya koyması bekleniyor. Playoff buff’ını alan ekiplerden birisi olan SUP bu serinin favorisi.

FB-CRW eşleşmesi ise tahmin etmesi çok daha zor bir seri olacak. Mevsimi birinci bitirme başarısını gösteren FB’nin beş maçlık bir seri tecrübesi bulunmuyor. Öte yandan CRW, P3P’i yenerek Yarı Final’e yükseldi. Takımın büyük bir kısmı Kış Mevsimi Finali’nde de oynadığı için bu konuda CRW bi adım önde. Fakat FB’nin mevsim boyunca sergilediği iyi oyun, CRW’un rahat bir şekilde TBF’ye yükselmesinin önündeki en büyük engel. FB-CRW serisi ise 13 Ağustos günü saat 14:00’te oynanacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir