League of Legends League of Legends Haberleri

Team AURORA ilk seri galibiyetine Çilekler karşısında ulaştı

Vadiye verilen Rift Rivals arasının ardından Şampiyonluk Ligi heyecanı tam gaz devam ediyor. Beşinci haftanın açılış maçında Team AURORA ile Çilekler karşı karşıya geldi.

Serinin ilk oyununda kırmızı tarafta yer alan Çilekler ekibi Godbro Sama’ya yönelik yasaklamalar yaparken Xayah&Rakan ikilisini alt koridora seçti. AUR ise anlık hasarı yüksek şampiyonlara yönelerek erken oyunda kontrolü ele geçirmek için Elise’i tercih etti. Wisdom’un Elise ile erken oyunda ortaya koyduğu harika performans, maçın kontrolünün ilk dakikalardan itibaren AUR lehine gelişmesini sağladı. Wisdom’ın proaktif oyununa CLK ormancısı Kadir hiçbir şekilde yanıt veremedi. Tekli koridorları aldığı ormancı baskısıyla kazanan AUR, oyun genelinde makro hamlelerini de yerinde yaptı. Üç inhibitörü de henüz 21. dakika dolaylarında düşüren AURORA, baştan sona üstün götürdüğü oyuna 22. dakikada nokta koymasını bildi. AUR, rakibine kule alma fırsatı tanımazken sadece dört skor verdi.

İkinci oyuna mobil ve ayrık ittirme yapabileceği seçimlerle başlayan CLK, üst koridora bir yama öncesinde güçlendirme alan Trundle’ı, orta koridora ise Kassadin’i seçti. AUR tarafı ise orta koridora LeBlanc’ı alırken alt koridorda Varus&Blitz ikilisine yöneldi. Erken oyunun iki takım adına da nispeten dengeli ve kontrollü ilerlediği oyunda, AUR’un LeBlanc ve Blitz’in varlığıyla yarattığı tehlike oyunun AUR’a dönmesinde en büyük etken oldu. AUR’un harita genelinde yarattığı üstünlük ve gösterdiği koordinasyon, 24. dakikada Nashor’un alınmasını sağladı. Nashor’un ardından bütünüyle oyunu yönlendiren taraf olan AUR, 32. dakikada yavaş başladığı oyunu kazanan taraf oldu.

Alınan bu sonuçla beraber Team AURORA da ilk seri galibiyetiyle beşinci haftada tanıştı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir