League of Legends League of Legends Haberleri

Team Cappadocia’nın oyunculara maaşlarını ödemediği iddia ediliyor

2018 Yaz Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde mücadele eden ekiplerden birisi olan Team Cappadocia’nın oyuncularına maaşlarını vermediği iddia ediliyor. Oyunculara yakın bir kaynaktan aldığımız bilgiye göre süreç mahkemeye taşınmak üzere. 

Yeni sezona büyük umutlarla başlayan CAP, iyi bir kadro kurarak lige yükselme iddiasını kanıtlamıştı. Guilford, Bolulu ve Un1tback gibi isimleri kadrosunda barındıran ekip ne yazık ki mevsimi dört galibiyet altı mağlubiyet ile bitirerek beşinci oldu. Mevsim finallerine kalma şansını, dolayısıyla lige yükselme fırsatını da kaçıran takımın oyuncularına bu noktadan sonra ödeme yapmadığı belirtiliyor.

Oyunculara yakın kaynağımıza göre CAP mevsim başında kadrodaki isimlerle aylık sabit ücret + lige yükselme primi üzerinden anlaştı. Fakat takım mevsim finallerine kalamadığı için takım sahibi Ali Fuat Eyüboğlu oyuncuların ücretlerinde kesintiye gitti. Şu an üst koridor oyuncusu Guilford durumu kabullenip parasının bir kısmını alsa da oyuncuların geri kalanı bu anlaşmayı kabul etmediği için henüz ödeme almadı. Konu yine aldığımız bilgiye göre Riot’a taşındı fakat CAP önümüzdeki mevsim ortaklık sistemine başvurmayacağı için Riot’ın çabaları da takım sahibi tarafından umursanmadı. Parasını alamayan oyuncuların bu hafta içerisinde bir girişimde bulunacağını, eğer sorun çözülmezse mahkemeye başvuracağını belirtelim.

Oyuncuların özellikle Yükselme Ligi’nde legal konularda takım sahipleri tarafından istismar edildiğini daha önce de görmüştük. Umuyoruz ki bu problem çözümsüz kalan diğer sorunlar gibi unutulup gitmez ve profesyonel League of Legends oyuncuları emeklerinin karşılığını alır.

Güncelleme: Haberimizin ardından Team Cappadocia’nın sahibi Ali Fuat Eyüboğlu’ndan konuyla ilgili tarafımıza yapılan açıklama şu şekildedir: “Takımımız tarafından oyunculara ödemelerinin yapılmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Bazı oyuncular Riot Games’e de iletilen sözleşmedeki rakamdan farklı miktarda ödemeler talep etmiştir. Şu an itibariyle bize hizmet verdiği süreçte kazandığı hak edişinden iki kat fazla ödeme bekleyen eski koçumuzun ödemesi durdurulmuştur, hak ettiği miktarı talep ettiği gibi ödemesi yapılacaktır. Ayrıca Un1tback’in de ödemesi henüz bekleme halindedir, yapılacaktır. Bununla birlikte oyuncuların bu tutumunu kınıyor, Cappadocia olarak Türkiye League of Legends sahnesine ara verme kararımızın Türk oyuncuların bu ve benzeri tavırları olduğunu belirtmek istiyoruz.”

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir