League of Legends League of Legends Haberleri Overwatch Overwatch Haberleri

Team Envy 35 milyon dolar yatırım aldı

Kuzey Amerika organizasyonlarından Team Envy, ESPN’in haberine göre Hersh Family Investments’tan 35 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Organizasyonun böylelikle 2018 NA LCS ve OWL’da yer alacağı da resmi olmayan bir şekilde kesinleşmiş oldu.

Overwatch Ligi’nin kurulmasının yanı sıra NA LCS’in de 2018 yılında franchising sistemine geçiyor oluşuyla beraber birçok espor organizasyonunun ciddi yatırımlar aldığını duymaya başladık. Son olarak Kuzey Amerika sahnesinin en eski kulüplerinden birisi olan Counter Logic Gaming’in büyük bir çoğunluğu MSG tarafından satın alınmıştı. Son olarak ise bir başka köklü kulüp Team Envy’nin yatırım aldığı ortaya çıktı. ESPN’in haberine göre organizasyon, Hersh Family Investments’tan toplam 35 milyon dolarlık bir yatırımı kasasına koydu. Şirketin sahibi Kenneth Hersh ise Dallas merkezli bir gaz ve petrol şirketinin sahibi.

Bu anlaşma espor endüstrisindeki en büyük yatırım olarak da öne çıkıyor. Diğer takımların aldığı yatırım miktarları 15 ile 25 milyon dolar arası değişmekteydi. Şu anda Los Angeles’ta bulunan kulüp ise bu vesile ile Dallas’a taşınacak ve Overwatch Ligi’nin Austin-Dallas slotunun sahibi olacak. Slotun değeri ise 20 milyon dolar olarak öne çıkıyor. Eğer anlaşma sağlanırsa Team Envy, Overwatch Ligi’nde mücadele edeceği kesinleşen sekizinci takım olacak.

Bunun dışında Team Envy’nin NA LCS’te hali hazırda mücadele etmeye devam eden takımlardan birisi olduğunu da belirtmek gerekiyor. 2018 yılında franchising’e geçecek olan ligde slot fiyatı ise 10 milyon dolar olarak açıklanmıştı. NV’nin aldığı bu yatırım hem OWL hem de NA LCS slotu için yeterli bir miktar.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir