Team Flash, MSI biletini kapan ilk takım oldu League of Legends League of Legends Haberleri

Team Flash, MSI biletini kapan ilk takım oldu

Vietnam 2020 Bahar Mevsimi finallerinde GAM Esports’u 3-2 yenmeyi başaran Team Flash, MSI turnuvasına ismini yazdıran ilk takım oldu.

Bahar mevsiminin meyvelerini topladığımız döneme girmiş bulunmaktayız. Dünya’nın her köşesinde playoff karşılaşmaları oynanıyor ve her yerden farklı bir şampiyonun varlığı ortaya çıkıyor. Bugünün meyve veren ağacı ise Vietnam’da. Ekip, VCS(Vietnam Champions Series) finalinde Gam Esports’u 3-2 mağlup ederek hem Vietnam 2020 Bahar Mevsimi şampiyonu oluyor hem de MSI’a ismini yazdıran ilk takım olmayı başarıyor.

Team Flash, köklü takımlardan birisi sayılmaz. Singapur merkezli organizasyon, 2019 yılında SKY Gaming’in haklarını satın alarak VCS’e katılmıştı. 2019 Yaz mevsiminde hem ligi hem de playoff aşamasını ikinci olarak bitiren takım bu mevsim yine ligi ikinci sırada bitirse de bu sefer finalde, geçtiğimiz mevsim kendilerini eleyen GAM Esports’u mağlup ederek şampiyonluğu elde etti.

Ligi ikinci bitirdiği için yarı finalden başlayıp önce EVOS Esports’u elemek zorunda kalmıştı Team Flash. Finalde ise başarı saplayarak kupayı kaldırdı ve bölgesini uluslararası arenada temsil etme fırsatı buldu.

Sezon Ortası Turnuvası’nda 12 takımdan ilki oldu Team Flash. Vietnam’ın dışında Kore, Çin, Avrupa, Kuzey Amerika, Okyanusya, Japonya, Latin Amerika, Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu, Brezilya ve Türkiye’den de takımların katılacağı MSI’ın 3 Temmuz 2020’de başlaması, 19 Temmuz 2020’de ise sona ermesi bekleniyor. 2020 Kış Mevsimi finallerinin kazananı da bizi MSI’da temsil etme şansını elde edecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir