League of Legends League of Legends Haberleri

Team Turquality ve Çilekler ligde kalmayı başardı

Şampiyonluk Ligi’nde bahar mevsiminde sekiz ve dokuzuncu sırada yer alan Team Turquality ve Çilekler play-off maçlarının ardından ligde kalmayı başardı.Kıyasıya bir çekişmeyi geride bıraktığımız bahar mevsiminde TT ligi 6-8 ile sekizinci bitirirken Çilekler de 3-11 ile dokuzuncu bitirmişti. Mevsimi son sırada noktalayan NumberOne Esports ligden düşerken TT ve Çilekler takımı Yükselme Ligi’nden gelecek olan rakiplerini bekledi.

Yükselme-düşme maçlarının ilk ayağında Çilekler’in rakibi Victorious Ace oldu. Beş maç üzerinden oynanan serinin maçlarında çok fazla skor ortaya çıkarken iki takım arasındaki çekişme de bir hayli fazlaydı. Durum bu şekilde olsa da Victorious Ace rakibine tam anlamıyla bir üstünlük sağlayamadı. Şampiyonluk Ligi’nde edindiği tecrübeyle öne çıkan Çilekler güzel bir oyunun ardından seriyi 3-0 ile bitirerek ligde kalmayı başardı. Bahar mevsimini sekizinci noktalayan Team Turquality’nin rakibi ise Imperial Esports oldu. Yine tecrübesiyle öne çıkan tarafın üstünlüğü eline aldığı seride Team Turquality ekibi zorlanmadan rakibini 3-0 ile saf dışı bıraktı. Bu sonuçla birlikte Şampiyonluk Ligi’nin köklü takımlarından Team Turquality ligdeki yerini korumuş oldu. Bununla beraber her iki takımın da rakiplerinden çok daha koordineli ve metaya hakim oyunlar ortaya koyduğunu belirtelim.

Son olarak Yükselme Ligi’nde şampiyon olan Crew e-Sports Club’ın Şampiyonluk Ligi’ne yükselen takım olduğunu da hatırlatalım. Bilindiği üzere Crew takımı, EU CS’de de forma giyen Holyphoenix’i transfer ederek iddialı bir kadro kuracaklarının sinyalini vermişti. Resmi olarak bir açıklama olmasa da, Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nin Haziran ayında başlayacağı hemen hemen kesin.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir