League of Legends League of Legends Haberleri

Türkiye sunucusundaki teslim olma oranı oldukça düşük

League of Graphs istatistiklerine göre Türkiye sunucusundaki oyuncular teslim olmaya pek sıcak bakmıyor.

Oyun ve şampiyon istatistiklerine ulaşabildiğimiz, yama infografiklerini inceleyebildiğimiz League of Graphs, bölgelere ve kümelere göre teslim olma istatistiklerini yayınlıyor. Açıklanan verilere göre tekli dereceli maçlarında en az teslim olan sunucu %11,5 ile Türkiye sunucusu. En yüksek teslim olma oranı ise %30,5 ile Japonya sunucusunda. İkinci sırada da %28,6 ile Kore var.

Esnek maçlarında ise en yüksek teslim olma oranı %37,8 ile Kore sunucusunda. Teslim olmamak konusunda en çok direnen bölge ise %15,8 ile Kuzey Latin Amerika.

Teslim olma istatistiklerine baktığımızda en yüksek oranlara sahip üç bölge hep aynı. Kore, Japonya ve Kuzey Amerika. Aynı şekilde teslim olmayan üç bölge de değişmiyor. Türkiye, Kuzey Latin Amerika ve Güney Latin Amerika bölgeleri.

Derecelere göre değişen istatistiklere baktığımızda da küme seviyesi ile beraber teslim olma oranının da arttığını görüyoruz. Tekli derecelide en düşük oran %20,5 ile Demir kümedeyken, en yüksek oran %30,5 ile Şampiyonluk kümesinde. Dereceli esnekte ise Şampiyonluk kümesi ve diğer kümeler arasında resmen bir uçurum var. En az teslim olan küme %20,7 ile Elmas olurken Şampiyonluk kümesindeki teslim olma oranı %60.

Verilerden anlaşıldığı kadarıyla küme yükseldikçe teslim olma oranı da aynı şekilde yükseliyor. Bunun sebebi yüksek kümelerdeki oyuncuların artık sabrının kalmaması veya o seviyede oyun döndürmenin daha zor olması olabilir.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir