League of Legends League of Legends Haberleri

Umut, 5 Ronin’e transfer oldu

Son olarak Bursaspor Esports forması giyen Umut, 5 Ronin ile anlaşarak organizasyondan ayrılmadı.

Ligimizin yükselen yıldızlarından Umut, geçtiğimiz mevsim Bursaspor Esports forması giydi. Zaman zaman takım savaşlarında verdiği hasarlarla eleştirilen orta koridor Bursaspor ile VFŞL tecrübesini pekiştirdi. Yavaş yavaş kendine ligde yer edinen isimin gelecek mevsim için nasıl bir planı olduğu bilinmiyordu. Hakkında dedikodu da olmayan Umut için resmi açıklama geldi. 5 Ronin, Mayhem ve Chosen’dan sonra üçüncü transferini açıkladı. Genç orta koridor Umut, 5 Ronin ile anlaşma sağladı. Oyuncu geçtiğimiz mevsim de aynı organizasyonun çatısı altında mücadele ediyordu.

Profesyonel oyunculuk kariyerine 2017 yılında başlayan oyuncu ilk olarak ATLAS Esports forması giydi. Ardından ÇİLEKLER’e transfer olan orta koridor burada kendini gösterme fırsatı yakaladı. Yükselme Ligi’nde mücadele eden ekip turnuvayı üçüncü sırada tamamladı ve VFŞL’ye yükselemedi. Umut’un bir sonraki durağı bir başka Yükselme Ligi ekibi Oyun Hizmetleri oldu.

OHM ile bir mevsim geçiren isim yine VFŞL’ye çıkamadı. Geçtiğimiz sezonun başında Beşiktaş Esports ile anlaşan orta koridor, akademi kadrosunda yer aldı. Beşiktaş’ın kötü zamanlar geçirmesinin ardından son haftalarda as kadroya yükselen oyuncu ilk kez VFŞL’de oynama şansı buldu. Son olarak Bursaspor Esports forması giyen isim, organizasyondan ayrılmadı ve 5 Ronin ile anlaşma sağladı. 5 Ronin, geçtiğimiz sezon Bursaspor Esports ismiyle mücadele ediyordu.

Anlaşılan 5 Ronin genç bir kadro kuracak. Bakalım ekibin gelecek mevsimki performansı nasıl olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir