League of Legends

Vadiye Yeni Bela | Briar 

Vadiye Yeni Bela: Briar 

League of Legends ve yeni bir karakter haberi ile karşınızdayız. Noxus’lu hemşerileri gibi, görece deli diyebileceğimiz yeni bir karakterimiz var artık, Briar. Yetenekleri, replikleri ve kalan her şeyi ile birlite tam bir Noxus’lu. 

Hey salam! Pardon selam! Ben Briar!”

Yetenek Seti

Pasif | Kızıl Lanet

“Briar eksik canına bağlı olarak iyileştirme artışı kazanır. Ayrıca saldırıları ve yetenekleriyle kısa süreliğine birikebilen bir kanama etkisi uygular. Kanama etkisi yük miktarına bağlı olarak fiziksel hasar verir ve Briar’ı azaltma etkilerinden önce verdiği hasarın bir kısmına eşdeğer miktarda iyileştirir. Briar’ın taban can yenilenmesi yoktur ve yetenekleri can tüketir.”

Q | Kudurtan Açlık

“Briar bir hedefe atılarak onu kısa süreliğine sersemletir, fiziksel hasar verir ve onun zırhını azaltır.

Briar bu yeteneği Kan Cinneti etkisi altındayken bir minyon veya canavar üstünde kullanırsa şampiyonlara öncelik vermeyi bırakır.”

W | Kan Cinneti/Hapur Hupur

“Briar bir konuma atılır ve Kan Cinneti’yle kendisini kışkırtarak şampiyonlara öncelik verecek şekilde en yakındaki rakibe saldırır (şampiyonlara öncelik verir). Kan Cinneti’ndeyken saldırı hızı ile hareket hızı kazanır ve saldırılarıyla ana hedefinin etrafındaki alana fiziksel hasar verir.

Briar bu yeteneği yeniden kullanarak sonraki saldırısını güçlendirebilir. Bu saldırı eksik cana bağlı olarak fiziksel hasar verir ve Briar’ı verdiği hasarın büyük bir kısmına eşdeğer miktarda iyileştirir.”

E | Dehşet Çığlığı 

“Güç Toplamaya Başla: Briar, Kan Cinneti’ni sona erdirip enerji toplayarak aldığı hasarı azaltır ve can yeniler.

Bırak: Briar güç topladığı süreye bağlı olarak hasar veren bir çığlık atar ve isabet alan rakipleri kısa süreliğine yavaşlatır. Tam güce ulaşmış çığlıklar rakipleri geri savurur, duvara çarpan rakiplere fazladan hasar verir ve onları sersemletir.”

R | Mezara Kadar

“Briar bir kan taşı fırlatır ve isabet alan ilk rakip şampiyonun konumuna atılarak onu avı olarak işaretler. Hedef konuma ulaştığında yakınındaki her şeye yüksek miktarda fiziksel hasar verir ve rakiplerin kaçmasına yol açar. Ardından daha güçlü bir Kan Cinneti’ne giren Briar, avı veya kendisi katledilene dek onu kovalar. Bu süre boyunca zırh, büyü direnci ve fazladan hareket hızı kazanır.”

 

Öncelikle söylemek istiyoruz ki biz özellikle yetenklerinin birbiri ile olan bağlantısını çok beğendik. Pasiften ultiye kadar hoş bir ahenk içinde hazırlanmış olduğunu düşünüyoruz. Pasife bakalım. Eksik cana bağlı olarak iyileştirme ve üstüne üstlük kanama efekti. 2 önemli yetenek sadece pasifte birlşemiş. Muhtemelen çok yüksek oranlı değildir fakat bu denli önemli iki efektin sadece pasifte birleşmesi bizce fazlasıyla OP.

Q yeteneği ile rakiplere saldırma şansı fazlasıyla artıyor. Flash ile birlikte kullanıldığını da göz önünde tutarsak, mesafe kapatma konusunda zorluk çekecek bir karakter olduğunu düşünmüyoruz. Rakibe bıraktığı sersemletme efekti de, kaçmak için güzel bir alternatif olmuş.

W yeteneğinden en çok göze çarpan kısım, bizce saldırılarının güçlenmesi değil, iyileşebilme yeteneği. Pasifinden gelen güçlendirmeyi de göz önünde tutarsak, alacağınız eşyalar ile birlikte oldukça güçlü bir hale gelebilir diye tahmin ediyoruz.

E yeteneği çift taraflı bir yetenek. Şarj olma mantığı var diyebiliriz. Hem sersemletme etkisi, hem de can yenileme efektleri diğer yeteneklerde olduğu gibi bu yetenekte de var. Oynanış videoları çıktıça daha fazla fikre sahip olabiliriz fakat, şarjlama süresini iyi ayarlamanız gerekiyor diye düşünüyoruz. Bu yeteneğin bizce en hoş kısmı, gerek kaçma, gerek rakibe dalma gibi konularda elinizin altında bir koz olması.

Gelelim ultisine. Fiddle ultisine benzer bir mantık görüyoruz. Fakat burada en önemli detay bizce, “Bu süre boyunca zırh, büyü direnci ve fazladan hareket hızı kazanır.” bu cümle. Gerçekten fazlasıyla güçlü bir yetenek seti.

Tahminimizce, full hasar odaklı bir eşya diziliminde İrelia tarzında bir oynanışa sahip olacaktır Briar. Kırılganlığını, yetenek setinde bulunan iyileştirme efektleri ile kapatıp, üzerine can yenileme etkilerini arttıran eşyalar ile birlikte oldukça güçlü bir hale getirebilir diye tahmin ediyoruz.

Bizce alternatif komboları, E-Q-W ya da R-E-Q-W olabilir. Q yeteneği W ile kullanılabildiği için, farklı senaryolarda size saldırı potansiyeli sağlar diye tahmin ediyoruz.

Siz Briar’ı nasıl buldunuz?

League of Legends | Detaylı Jax Rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir