League of Legends League of Legends Haberleri

VFŞL’de 9. hafta 1. gün maçları tamamlandı

VFŞL’de son haftanın ilk gün maçları tamamlandı.

Günün ilk karşılaşmasında liderliği garantileyen Royal Bandits ve 6. sıradaki Bursaspor Esports karşı karşıya geldi. Erken oyunda Closer’ın yaptığı hatayla ormanda geri düşmesine rağmen durumu toparlayan Royal Bandits, 13. dakikada yaptığı katliam ve aldığı 2 kuleyle altın farkını 7000 civarına çıkardı ve oyunun kontrolünü tamamen eline aldı. Ejderleri de rakibine kaptırmayan RB, dakika 21’de 3 ejdere ulaştı. Yapılan üst üste savaşları kazanan RB alınan Baron’la birlikte rakibinin işini iyice zora soktu ve dakikalar 30’u gösterirken ligdeki 20. galibiyetine ulaştı.

İkinçi maçta ligin son sırasındaki ekip Aurora ile HWA karşı karşıya geldi. Sakin başlayan mücadelede Trix’in başarılı baskınıyla üst koridorda Armut ilk kanı aldı. Dakika 15’e kadar fazla aksiyonun yaşanmadığı mücadelede üst koridorda başlayan savaşta HWA 1, Aurora ise 2 skor ve Vadi’nin Alameti’ni alarak önde çıktı. Orta koridorda Telracs’ın başarılı Vel’koz performansı HWA’nın alan kontrolünü istediği gibi idare etmesinde önemli bir rol oynadı. İki takımın da karar hataları ve kararsızılıklarıyla maç bir o tarafa bir bu tarafa gitti. Neredeyse son 10 dakikayı rakibinin yaptığı hataları kullanarak bir makro oyun dersine çeviren HWA, bu mevsimin en uzun karşılaşmasından 52 dakikanın sonunda galip olarak ayrıldı.

Ligin alt sıralarındaki bir diğer ekip YouthCrew ise 1907 Fenerbahçe ile karşılaştı. Yıldız oyuncu Inori ilk kez VFŞL’de Vadi’ye indi. Yeni transfer, erken oyunda alt koridora yaptığı baskınlarla Madness’ı bir hayli öne geçirdi. Move’un üst koridora yaptığı erken baskınla Elwind geri düştü ve Thaldrin koridor aşamasında çok rahatladı. 20 dakikada 2 Alev Ejderi alan YC, 24. dakikada Baron için bir hamle yaptı ama Zergsting pozisyonu şiir gibi oynadı ve Alistar’la Baron’u çalmayı başardı. Thaldrin’in üstün bir performans gösterdiği mücadelenin 32. dakikasında Inori’nin yakalanmasıyla 1907 Fenerbahçe mücadeleyi kazanmayı başardı.

Günün son karşılaşması ise Bahçeşehir SuperMassive ve Dark Passage arasında oynandı. Orta koridora Aatrox seçimi yapan GBM, erkenden üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı takım arkadaşı fabFabulous’a kazandırdı. Panky’ye yapılan başarılı kule altlarıyla üstünlüğü eline alan Fab, iyi bir Kennen performansı sergiledi. Alt koridorda ise SnowFlower’ın etkili Thresh performansı özellikle Zeitnot’u baya bir öne geçirdi. 24. dakikada kendileri için kötü bitti gibi gözüken savaşa harika bir geri dönüş yaparak kazanan SUP, Baron’u almayı başardı. 3 koridordan baskısına sürdüren SUP, 31. dakikada mücadeleyi kazanıp 16. galibiyetine ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir