League of Legends League of Legends Haberleri

Vodafone Giants, Nike ile sponsorluk anlaşması imzaladı

İspanyol espor organizasyonlarından Giants, dünyaca ünlü spor firması Nike ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Giants, 2015’ten beri aktif olarak yakaladığı başarılar ve sektöre olan katkısıyla herkesin kalbinde taht kuran bir takım oldu. Bu uzun kariyerinde sayısız sponsor ile el sıkıştı. Ozone Gaming Gear, Drift Gaming, Malaga, VS Gamers ve Only The Brave bunlardan birkaçıydı. Geçtiğimiz sene ana işbirlikçi olarak Vodafone ile anlaşan ekip yine büyük bir iletişim devinin desteğini almayı başarmıştı. Son olarak yapılan açıklamaya göre Nike ile anlaşan organizasyon sponsor ağını genişletmeyi başardı.

EU LCS’te kendine yer bulan takım beklenen patlamayı bir türlü gerçekleştiremedi. En son 2018 yaz mevsiminde 5 galibiyet 13 mağlubiyet alan ekip ligden düştü. Franchising sisteminde kendine yer bulamayan Giants, LEC’e katılım sağlayamadı. Vodafone Giants.Spain adıyla tekrar arenaya dönen organizasyon, şu an Mad Lions Madrid, G2 Arctic ve Movistar Riders gibi takımların bulunduğu Superliga Orange Yaz mevsiminde mücadele ediyor.

Espor, son yıllarda dünyanın en çok konuşulan konulardan biri oldu. Espora yönelik yapılan yatırımlar, ilginin artışı ve internetin birden çok insana aynı anda ulaşabilmesi firmaların dikkatini çekiyor. Köklü ve büyük firmalar, artık pankart astırmak ve ilan vermek yerine internetin avantajlarından yararlanıp kitleye ulaşmak istiyor. Bunun en basit ve etkili yolu iste takımlar. Takımların formaları üzerinde bulunmak veya isimlerine dahil olmak, şirketlerin reklam kaynağı haline gelmiş durumda.

Gelecek sezon için Nike masaya oturan ekip ortak bir forma çıkartacaklarını duyurdu. Bunun dışında sözleşmenin ne kadar süreceğini, anlaşma detaylarını ve finansal kısmını açıklamadı. Ancak ileriki günlerde detaylı bir açıklama yapacaklardır.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir