League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Worlds 2017 finalini 60 milyon kişi izledi

League of Legends için sezona ve yıla noktayı koyduğumuz 2017 Dünya Şampiyonası’nın finali, resmi rakamlara göre 60 milyon tekil kullanıcı tarafından izlendi.

Bir ayı aşkın bir süre boyunca devam eden şampiyonanın finalinde SK Telecom T1’in yıllardır süregelen hükümdarlığına Samsung Galaxy çok net bir zaferle noktayı koymuş, Çin Ulusal Stadyumu’nda bir araya gelen on binlerce seyirci de yeni bir devrin açılışına tanık olmuştu. Stadyumun dışında ise League of Legends severler yeni bir rekora imza attı ve Kadim Ejder’in de arttırılmış gerçeklik teknolojisiyle ziyaret ettiği Worlds 2017 finali, resmi rakamlara göre 60 milyon kişi tarafından izlendi.

Finalin ardından yapılan tahminler 75 milyon civarında görünse de, Riot Games’in sahibi Çinli dev şirket Tencent’in 2017 yılı üçüncü çeyrek raporu, Worlds finalinin resmi rakamlarını ortaya koymuş oldu. Turnuvanın hali hazırda hem oyuncu, hem de espor seyircisi bazında inanılmaz bir kitleye ev sahipliği yapan Çin’de düzenlenmesi de böylece karşılığını verdi. Geçtiğimiz yılki finalin ardından açıklanan 43 milyona çok ciddi bir ekleme gören Riot Games açısından işlerin yolunda gittiğini söylemek mümkün.

Tencent yöneticisi James Mitchell’in “Çin’de bu yıl en çok izlenen spor etkinliklerinden biri,” olarak nitelendirdiği Worlds 2017 finali buna rağmen turnuvanın en çok izlenen karşılaşması değildi. Esports Charts’ın verilerine göre SKT ile RNG’nin karşılaştığı yarı final serisi, 100 milyona ulaşan izleyici sayısıyla en çok izlenen mücadele oldu. Bu seyircilerin 98 milyonu ise Çinliydi.

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir