League of Legends League of Legends Haberleri

Yasuo dereceli maçların yarısında yasaklanıyor

League of Legends’ta şampiyon yasaklama sayısının 10’a yükseltilmesinden bu yana Yasuo dereceli maçların neredeyse yarısında yasaklanıyor.

Profesyonel League of Legends karşılaşmalarında uzun bir süredir uygulanan ve ortaya çıkardığı stratejik derinlik sebebiyle oldukça verimli olan 10 yasaklama sistemi, 7.11 yaması ile tekli dereceli karşılaşmalara da eklenmişti. Önce Kuzey Amerika sunucusunda denenen, ardından tüm bölgelerde aktif hale getirilen sistem, oyunlarda seçilen şampiyon çeşitliliğini oldukça artırmış ve beğeni toplamıştı. Bu sistemden en çok etkilenen şampiyon ise Yasuo olmuş gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta %45’lere yakın oranda yasaklanan Yasuo, şu sıralar maçın kaderini etkileyecek derecede güçlü bir durumda olmasa da tekli dereceli sırada oldukça popüler. Karşısında Yasuo görmek istemeyen oyuncular olduğu kadar, şampiyonu kendi takımındaki yeteneksiz bir oyuncunun eline vermek istemeyenler de mevcut.

Birkaç gün önce yeni kostümü tanıtılan ve şeytani bir hava katılan Yasuo, iyi ellerdeyken koridor aşamasında oldukça can sıkıcı olabiliyor. Fiora ve Riven ile birlikte koridorda karşımızda görmek istemediğimiz şampiyonlardan biri olan Yasuo’yu, tüm bunlara rağmen iyi bir şekilde oynayabilen oyuncu sayısı ise oldukça az. Bulunulan küme ne kadar düşükse, şampiyonun yasaklanma oranı da o kadar fazla oluyor. Elmas küme ve üzerinde %27 oranında yasaklanan Yasuo’nun bu oranı, küme düştükçe daha da artıyor ve Bronz elo’da %56 seviyelerine kadar geliyor. Son olarak başka hiçbir şampiyonun yasaklama oranının kümeler arasında böylesine ciddi farklar yakalayamadığını da belirtelim.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir