League of Legends League of Legends Haberleri

Yeni Fiddlesticks seslendirmesi tüyleri diken diken ediyor

Güncellenen Fiddlesticks, yeni seslendirmesi ile birlikte PBE sunucusunda yerini aldı. Korkuluğun replikleri tüyler ürpertici.

Gelecek olan Fiddlesticks güncellemesi ile ilgili yazılarımızda, şampiyonun yeni görünüşünü çok sevdiğimizi belirtmiştik. Lovecraft ve Edgar Allen Poe hikayelerinden çıkma tasarımına, olması gerekenden çok daha korkunç bir seslendirme de eklendi.

Paslı, metalik ve uyumsuz bir ses tonuna sahip olan şeytani korkuluk, eğer oynadığınız ana şampiyonunuz ise sizi uykusuz geceler bekliyor olabilir.

Ses tonu ve seslendirmenin başarısı kadar, Fiddlesticks’e yazılan replikler de tüyleri diken diken etmeye yetiyor. Güncellenen şampiyonun ana seslendirmesinde kendi repliği neredeyse hiç bulunmuyor. Daha çok öldürdüğü insanların son sözleri veya karşılaştığı şampiyonların en kötü hatıralarını seslendiriyor.

Örnek vermek gerekirse Fiddlesticks yürürken kurduğu cümlelerden bazıları şunlar: “Kapıyı Açın!”, “Bu sadece bir korkuluk”, “Fiddlesticks sadece bir masal. Çocukları korkutmak için bir hikaye”. Bu replikler büyük ihtimalle, öldürdüğü insanların son sözleri.

Şampiyonlarla karşılaştığında ise durum daha da ilginçleşiyor. Karakterlerin Runeterra’daki hikayelerine atıfta bulunarak en kötü anlarını hatırlatmaya çalışıyor. Mesela korkutucu korkuluğumuz, Yasuo ile karşılaştığında şöyle bir cümle kuruyor: “Kardeşim… bize nasıl ihanet edersin?”. Burada bahsettiği şey ise Yasuo’nun geçmişte öğretmenini öldürmesi ve kardeşini öldürmek zorunda kalması.

Benzer durumlar Sylas, Garen, Miss Fortune ve Annie için de geçerli. Hepsinin hikayelerinin arkasında travma yaratacak kadar trajik birer cümle yatıyor.

Eğer siz de bu güzel hikayelerden hoşlanıyorsanız sitemizdeki “Oynuyoruz Ama Biliyor Muyuz?” içeriklerine göz atabilirsiniz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir