League of Legends League of Legends Haberleri

Yeniden doğuş: Dark Passage.Dominos

Bu sezon ligimizde Koreli fırtınası esiyor. Team Turquality’nin zamanında yaptığı Reach ve Fencer atılımı diğer kulüplere de cesaret verdi. Önce Frozen ülkemize ayak bastı, ardından transferler devam etti. Ancak bu sezon her zamankinden daha farklı. Zira Şampiyonluk Ligi’ndeki hemen her takım yalnızca “Koreli oyuncu” değil, “Koreli yıldız oyuncu” transferleri yaptı.

Geçtiğimiz yılı istediği gibi tamamlayamayan, yeni ismiyle Dark Passage.Dominos da rakiplerinden geri kalmadı ve sezon öncesi dönemde önemli hamleler yaptı. Özellikle orman pozisyonuna getirilen Kakao için rahatlıkla ülkemize gelmiş en iyi yabancı oyunculardan bir tanesi diyebiliriz. Görünen o ki DP bu mevsim geçtiğimiz yılın acısını çıkarmak ve taraftarlarını mutlu etmek istiyor.

2017 nasıl geçti?

Dark Passage, TBF’lerde aldığı şampiyonluklarla tanınan bir takım. Kış Mevsimi’ni ne kadar kötü geçirirse geçirsin, bir şekilde TBF’de DP’nin şampiyon olduğunu gördük hep. Hatta Yaz Mevsimi normal sezonlarında kötü görüntü çizse dahi, takımın Ülker Sports Arena’ya geldiğinde canavara dönüştüğüne şahitlik ettik. Ancak 2017 yılında bu durum tersine döndü. Dark Passage hem Kış Mevsimi, hem de Yaz Mevsimi’nde bırakın şampiyonluk elde etmeyi, kümede kalmayı bile zor başardı.

Kış Mevsimi’nde Bwipo, Hioss, Move, Wickd, Obvious, Immortoru ve HolyPhoenix gibi yıldızların yer aldığı Dark Passage, ne yazık ki istediğini bulamadı. Yalnızca iki galibiyet alabilen ekip, bunun yanında altı beraberlik, altı da yenilgi aldı. Çok kötü bir sezon geçiren Galatasaray’ın bu durumu DP’nin işine geldi, yoksa son sırada yer alıp Yükselme Ligi’nin yolunu tutmak işten bile değildi. Neyse ki Yaz Mevsimi’nde yer alma serisinde TT karşısındaki 3-0’lık galibiyet Dark Passage’ı küme düşmekten kurtardı ve taraftarları bir nebze olsun mutlu etmeyi başardı.

Yaz Mevsimi’nde DP cephesinde umut vardı. Kadrosunda önemli değişikliklere giden ekip, Immortoru ve HolyPhoenix’i kadroda tutarak takımı bu iki oyuncu etrafında kurma kararı aldı. Bakıldığında kağıt üzerinde oldukça iyi transferler yapan DP, bir kez daha yeni oyuncularından istediği performansları elde edemedi. Üst koridora Kış Mevsimi’nde ligden düşen Galatasaray’ın en iyi oyuncusu genç yetenek Broken Blade’i transfer eden Dark Passage, orman ve destek rollerine EU LCS tecrübesi bulunan iki ismi getirdi. Bir önceki mevsim Origen’de boy gösteren ve her ne kadar takım sıfır çekse de performansı beğenilen Cinkrof’u kadroya katan, ardından başarılı nişancısı HolyPhoenix’in yanına yine EU LCS patentli Hustlin’i transfer eden Dark Passage yine istediğini bulamadı. Playoff’lara son sıradan giren ekibin biletini ilk raunttan AURORA kesti.

Transfer dönemi

Bu mevsimin Dark Passage.Dominos için bambaşka geçeceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Önceki yıllarda yine EU LCS gibi önemli liglerden oyuncular getiren ekip, genelde gittiği takımda tutunamayan ya da küme düşen oyuncuları kadrosuna katıyordu. Ancak 2018’de bu anlayış ortadan kalktı ve Avrupa’nın en iyi ormancılarından Kakao takıma dahil edildi. Koreli yıldızın Kış Mevsimi’ne damga vurma olasılığı oldukça fazla.

Ormana böylesine büyük bir oyuncu getirilince orta koridorda da kaliteli bir isme yer vermek Dark Passage.Dominos için farz oldu. Kore’den gelecek vadeden bir isim ile anlaşma yoluna giden DP, Lucete’yi renklerine bağladı. Herhangi bir LoL izleyicisine bu transfer sorulduğunda Lucete’nin riskli bir seçim olduğunu dile getirebilir. Zira daha önce üst düzey bir takımda oynamamış oyuncunun performansı şimdiden öngörülemiyor. Ancak Kore sahnesini yakından takip edenler, genç orta koridorun çok yetenekli olduğunu vurguluyor. Hatta Kore medyasından iki isim Twitter’dan yaptıkları konuşmalarda Lucete’nin LCK’de oynayabilecek potansiyele sahip olduğunu, Türkiye’ye gitmesine şaşırdıklarını ifade etti.

Bu iki kaliteli yabancı oyuncunun yanına tecrübeli ve yeteneğini kanıtlamış yerli isimler getirildi. Üst koridorda Marshall ile yola devam etme kararı alan DP, alt koridora ise Ruvelius-Japone ikilisini transfer etti. Geçtiğimiz mevsim lige geri dönüşünün ardından beklentileri tam olarak karşılayamayan Marshall’ın bu sezon böylesine kaliteli oyuncuların yanında eski günlerine dönmesi oldukça muhtemel. Alt koridor ikilisine gelecek olursak, Ruvelius’un ülkemizin en yetenekli nişancılarından biri olduğunu, Japone’nin de geçtiğimiz mevsim yaşadığı büyük tecrübelerle üst düzey bir oyuncu haline geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Beklentiler

Dark Passage kağıt üzerinde çok güçlü bir kadroya sahip. Oynadıkları pozisyonların en iyilerinden olan yerli yıldızları kadrosuna katan ekip, yanlarına ise bir dünya starı, bir de genç yetenek ilave ederek transfer sezonunu çok iyi noktaladı. Ancak bu tarz sağlam kadro kuran tek takım DP değil. Galakticos ve HWA’nın nispeten vasat, diğer takımların ise çok iyi isimlerle mücadele edeceği ligimizde bu mevsim herkes için oldukça zorlu geçecek.

Dark Passage.Dominos’un güçlü rakiplerinin arasından sıyrılıp zirveye çıkabilmesi takımdaki sinerjinin kısa sürede oluşmasından geçiyor. İki iyi arkadaş olan Ruvelius ve Japone’nin adaptasyon problemi yaşamayıp koridorlarında iyi işler çıkaracağını vurgulayabiliriz. Marshall da ligimizin en yetenekli üst koridorlarından biri olması sayesinde takımı adına bir problem teşkil etmeyecektir. DP için tek soru işareti Koreli yıldızlarının yerlilerle ne zaman uyum yakalayacağı.

İlk haftaların Dark Passage için sıkıntılı geçmesi olağan ancak bahsettiğim sinerjinin erken yakalanması durumunda ligimizin çınarının güçlü rakipleri arasından sıyrılıp zirveyi ele geçirmesi de işten bile değil.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir