League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi’nin ilk finalisti Beşiktaş oldu

Yükselme Ligi’nde, beş maçlık nefes kesen bir serinin ardından finale yükselen taraf Beşiktaş oldu. Team Cappadicoa güçlü rakibine salladı fakat devirmeyi başaramadı.

Serinin ilk karşılaşması Team Cappadocia için tam bir hayal kırıklığıydı. Xayah – Rakan ikilisiyle Vadi’ye inen Beşiktaş alt koridoru, erken safhada üstünlüğü eline geçirdi ve tüm oyuna hükmetti. Rakibine hiç skor vermeyip üstüne 14 bin altın farkı atan Beşiktaş, dakika 28’de serinin ilk karşılaşmasını zaferle noktaladı. Bu hızlı galibiyet BJK’ye özgüven tazeletirken CAP oyuncularını strese soktu. Bu stres de ikinci karşılaşmada ekibi sürpriz tercihlere itti. Üst koridora Rumble, orta koridora da Zed tercih eden CAP; erkenden üstünlüğü eline alıp seriyi eşitleme amacındaydı. Fakat BJK’nin tecrübeli oyuncuları bu seçimlere oldukça iyi bir cevap verdi. Oyunu uzatıp Zed’in tüm etkinliğine sıfırlayan siyah beyazlı ekip seriyi 2-0’a getirmeyi başardı.

Serinin kaderi üçüncü karşılaşmada değişti. Beşiktaş’ın 3-0’lık rahat bir galibiyete gideceğine dair görüş gitgide kuvvetli hale gelirken sahneye Appen çıktı. Cho’Gath ile birlikte emin bir şekilde Baron yapan Beşiktaş, Appen’in gazabını uğradı. Tereyağından kıl çeker gibi çarpını atıp Baron’u çalan CAP ormancısı, takımını hayata döndürdü. Rüzgarı arkasına alan CAP seride durumu 2-1′ yaptı. Atılan tek çarp, kazanılan tek oyun bütün dengeleri değiştirdi. CAP özgüven tezelerken BJK’de eller titremeye başladı. Bu atmosferde girilen dördüncü karşılaşmayı CAP baştan sona domine etti. Böylelikle yılın ilk beş maçlık serisinde beşinci maça doğru yelken açtık.

Son karşılaşmada iki takımda frene bastı ve oyun oldukça yavaş başladı. Silkelenip kendine gelmiş gibi görünen Beşiktaş, erken oyunda aldığı Alev Ejderi, Vadi’nin Alameti ve üç CAP kulesiyle beraber çatışmadan uzak durarak üstünlüğü ele geçirdi. Dakika 26’da aldığı Baron güçlendirmesiyle de üstünlüğünü iyice pekiştirdi. Dakika 36’da, Kadim Ejderha önündeki savaşa yaklaşık 15 bin altın önde giren Beşiktaş, buradan üstünlükle çıktı ve seriyi kazanan taraf oldu.

Bu sonuçla beraber Beşiktaş, Yükselme Ligi’nde finale adını yazdırdı. BJK’nin rakibi yarın oynanacak Macro Maniacs – OyunHizmetleri serisiyle belirlenecek. Takım gelecek hafta finali kazandığı takdirde Şampiyonluk Ligi’ne adını yazdıracak. Team Cappadocia ise Şampiyonluk Ligi Elemeleri’ne katılmak için McM-OHM serinin kaybedeniyle karşı karşıya gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir