League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özel: YouthCREW, Coco ile yollarını ayırarak Xico’yu transfer edebilir

Şampiyonluk Ligi 2018 Kış Mevsimi’ne kötü başlangıç yapan YouthCREW kadro değişikliğine gidiyor. Kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere göre kimlik değiştiren ekip orta koridorda Coco ile yollarını ayırarak Selfie’yi takıma katacak.

Yeni sezon öncesi 2017’deki üç Türk oyuncusunu elinde tutan YouthCREW, ligimizdeki Koreli furyasına kapılan takımlardan biri oldu. Geçtiğimiz mevsim de iki Koreli ile oynayan ekip, bu yıl da orta koridorunu etkileyici bir kariyeri olan Coco ile güçlendirdi ve desteğe ise bir süredir profesyonel sahnede yer almayan Zzus’u kattı.

Elbette getirilen isimlerin büyüklüğü ile doğru orantılı bir şekilde takımdan beklentiler de yüksekti. Fakat YouthCREW ne yazık ki bu beklentileri karşılamayı başaramadı. Coco’nun formsuzluğu takımı kötü etkilese de, asıl problemin orta koridorda olmadığını söylemek gerekiyor. Öte yandan yanındaki destek konusunda fazlasıyla hassas olan Madness da Zzus ile iyi bir ikili oluşturdu ve şu ana kadar çıktığı altı maçta koridorunu çok nadir kaybetti.

Henüz ikinci hafta tamamlanmışken aldığımız bilgilere göre YouthCREW erken bir değişiklik kararı aldı ve yeni mevsimin ilk hamlesini gerçekleştiren ekip oldu. Orta koridorda Coco ile yollarını ayıran YC, daha önce Meet Your Makers, Tempo Storm ve NA LCS’te Phoenix1 ile Cloud9 organizasyonlarında yer alan Polonyalı Selfie’yi takıma kattı. Fakat bu transferin henüz tamamlanmadığını da söylemek gerekiyor. Getirilecek isim değişebilir, fakat YC’nin Coco’nun performansından memnun olmadığı kesin.

Bu hamlenin takımın kimyasını bozacağını tahmin etmek de güç değil. Yukarıda da belirttiğimiz üzere Coco’dan daha kötü bir oyun sergileyen Mojito’nun performansı şu an için YC’de daha büyük bir problem teşkil ediyor. Yeni değişikliğin nasıl bir etki göstereceğini önümüzdeki haftalarda göreceğiz.

Güncelleme: Yeni edindiğimiz bilgilere göre YouthCREW Selfie ile maddi konularda anlaşma sağlayamadığı için takım rotasını Xico’ya döndürdü. Corinthias’tan ayrılan ve free agent olduğunu duyuran Xico’nun YC’nin yeni orta koridoru olma ihtimali fazlasıyla yüksek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

4 Comments

 • Kaiba 30 Ocak 2018

  Evet Crew için Coco’nun formsuzluğu bir sorun ama asıl sorun olan Elwind,elwind agresif metada popüler olup tank metası gelince yok olan bir oyuncu oldu buna benzer bir senaryoyu geçmişte de gördük.Bkz 3.sezon fabfabı tamamen agresif top lane metası khazixin jaxın hakimiyeti ve fabfab en iyi top lane olarak görülür sonra tank metası gelir fab piyasadan tamamen silinir tanıdıklar sayesinde Sup’a kapak atar ama tamamen yedek olarak bakılır ama fab sıkıntıyı fark eder ve kendini geliştirip tank metasınıda öğrenir hatta o kadar iyi öğrenir ki dönemin belli metasında kalmıl Thaldirini bile yedeğe iter.Ama gel gelelim Elwind tam bir çocuk ruhulu olduğu ve kendisini eğlendirmeyen şampiyonları oynamamak istediğinden asla ve asla tank metasını öğrenmeye çalışmadı hal böyle olunca çok verimsiz bir oyuncu olmaya başladı.Elwind’e zorla fiora,jayce vb saldırgan top laneler aldırmak zorunda kalıyorsun hal böyle olunca Elwind yerine top laneye tank oynıyabilen bir yedek veya asıl top lane almaları gerekli crew’in ya da elwindi kolundan tutup ciddi ciddi konuşacaklar.

 • Fitz in Die 30 Ocak 2018

  İmmortoru free agent durumdayken kalkıp xico ya yönelmek ne kadar doğru bilmiyorum. Tamamen piyango bir oyuncu. Stabil bir performans göstereceği kesin olan türk oyuncuya yönelmeleri gerek.

 • İsmail 30 Ocak 2018

  Crew menejerleri tarafından yalanlandı haber,artık yalan haberler yapmasanız mı?

 • Dquixote 30 Ocak 2018

  Suç Coco nun degil. Elwind Ornn alıp duruyo ve tank kasiyo hasari yok. Ultisi kitle kontrol etkili ama hasari yok. Elwindin camilla fiora gibi herolar alıp saldırgan oynamasi lazim. Elwind buydu. Öte yandan Mojito da baya kotu ozellikle Dünkü Fb 1907 macinda hicbir varlik gosteremedi ormanini koruyamadi. Coco kotuyse sebebi Jungle olan mojitodur. Ayrica artik şu Zoeyi banlayin amk mal mi bunlar Tek atiyo Tek..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir