League of Legends League of Legends Haberleri

YouthCrew, Dark Passage.Dominos’u mağlup etmeyi başardı

Günün üçüncü maçında Dark Passage.Dominos karşısına çıkan YouthCrew, 34 dakika sonunda rakibini mağlup etmeyi başardı.

Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’nin yarısını geride bıraktığımız günde, YouthCrew ile Dark Passage.Dominos karşılaştı. İki takım da yaptığı yasaklamalarla birbirini zor durumda bırakmaya çalıştı, KaKAO’nun 2. kez Lee Sin alması ise yıllardır Lee Sin görmeyi bekleyen Türkiye topluluğuna göz banyosu yaptırdı. Ornn, Lee Sin, Cassiopeia, Varus, Tahm Kench 5’lisi ile vadiye inen Dark Passage.Dominos’un karşısında Urgot, Gragas, Taliyah, Tristana, Shen kompozisyonu vardı.

Karşılaşmanın ilk dakikaları nispeten tempoluydu. 4. seviyede Okyanus Ejderi’ni takımına kazandıran KaKAO, koridor baskınlarına yönelmemeyi tercih etti. Xico ise bire birde Lucete’i katletmeyi başararak ilk kanı aldı. Erken oyunun sonlarına kadar aynı şekilde ilerleyen mücadelede, YouthCrew küçük takım savaşlarını kazanarak 16. dakikaya 2 skor avantaj ve ilk kule kanı ile girdi. Dark Passage ise dakikalar içinde durumu eşitleyerek kompozisyonu gereği güçlü olduğu orta oyuna dezavantajlı girmekten kurtuldu.

Orta-geç oyun arasında Dark Passage üstünlüğü olması bekleniyordu.  Savaşlarda çok az skor almalarına rağmen yaptıkları rotasyonlarla ve verdikleri objektif kararlarıyla rakibinin bir adım önüne geçmeye çalışan Dark Passage.Dominos, 25. dakikada Baron’u katletmeyi başardı. Ancak yine de bu, tüm ipleri almaları için yeterli olmadı. Kulelerdeki üstünlüğünü ve 5.000 civarında seyreden altın üstünlüğünü iyi kullanan YouthCrew, Tristana’nın düşmana korku saldığı dakikalara kadar herhangi bir sorun yaşamadan gelmeyi başardı. Madness’ın 4/0/4 ile yıldızlaştığı maçta YouthCrew, rakibini 34 dakika sonunda mağlup ederek süper haftada ikide iki yapmış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir