League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi 2017 Kış Mevsimi 3. Hafta

Yükselme Ligi 2017 Kış Mevsimi 3. hafta oynanan beş karşılaşmayla tamamlandı. Üçüncü hafta oynadığı iki maçtan da mağlup ayrılan Oyun Hizmetleri e-Spor ligin sonuna demirledi. Bu hafta oynanan maçlarla birlikte zirveyi 4 galibiyet 2 bozgunluk seriyle TT, P3P ve ATL paylaşırken, teknik bir aksaklık yüzünden ikinci maçta hükmen mağlup olan TV ve CLK 3 zafer ve 3 bozgunla Yükselme Ligi’nde mücadeleye devam ediyor.

Team Turquality 0-1 Çilekler

TT üst koridorda yaptığı Pantheon seçiminin cezasını oyun boyunca bütün takım savaşlarında ağır ödedi. Alışılagelmişin dışında bir takım pozisyonu oluşturan TT, üst koridorda tank metası hakim olmasına rağmen seçim ekranında Pantheon kilitleyerek ultisiyle oyun yapmak istedi fakat bunu başaramadı. Koridorları domine eden ve objektif hakimiyetini rakibine kaptırmayan CLK otuz altıncı dakikada Baron’u aldı. Otuz yedinci dakikada Kadim Ejderha için yapılan savaştan galip ayrılan CLK, Kadim Ejderha’yı alarak otuz sekizinci dakikada oyundan galip ayrılan taraf oldu.

Oyun Hizmetleri e-Spor 0-1 P3P e-Spor

Erken oyunda orta koridorda OHM LeBlanc oyunu domine etse de orta oyunda Kassadin’in oyunu taşımasını engelleyemedi. İki takım da güvenli oynayıp savaştan kaçınarak ve minyon biçerek oyunun ileri aşamalarına yatırım yaptı. Otuz dördüncü dakikada orta koridorda başlayan savaşta P3P, dört skor alıp kayıp vermeyerek inhibitör kulesini düşürdü. Otuz beşinci dakikada Baron’u alan P3P, otuz yedinci dakikada yaptığı kuşatmada katliam alıp oyunu bitirirken, oyunun yıldızı Kasssadin’le takımının on dört skorunun onunda katkısı bulunan LongB oldu.

Atlas e-Spor 1-0 Team Vulture

Team Vulture ekibi, yaşadıkları teknik bir problem nedeniyle maçlara çıkamadı ve mücadeleyi hükmen mağlup tamamladı.

P3P e-Spor 1-0 Çilekler

Seçim ekranında CLK takım savaşı başlatan Shen, Rengar, Sivir seçimlerini yaparken, P3P rakibinin kompozisyonuna takım savaşından çıkabilen Ekko, Gragas, Lulu tercihleriyle yanıt verdi.  Otuzuncu dakikada üç skorla birlikte Baron’u alan CLK sistematik olarak dış kuleleri düşürdü. Otuz altıncı dakikada Kadim Ejderha’da ısrarcı davranan CLK ekibi başlayan takım savaşında üç skor, Kadim Ejderha ve üst koridor inhibitörünü vererek oyunun hakimiyetini kaybetti. Otuz yedinci dakikada Baron’u alan P3P ardından Nexus’u kuşatarak oyundan galip ayrıldı.

Atlas e-Spor 1-0 Oyun Hizmetleri e-Spor

Jayce’nin yasaklanmamasını fırsata çeviren ATL üst koridorda Jayce seçimini yaparak koridoru domine etti. Koridorlara etkili rotasyon yapan ATL, Jayce-İvern ikilisini etkili kullandı ve yaptıkları kuşatmalarda kayıp vermeden dakika yirmide iki inhibitörü de düşürmeyi başardı. Yirmi üçüncü dakikada üst koridor inhibitör kulesini kuşatan ATL başlattığı takım savaşında katliam aldı ve iki Nexus kulesini de düşürdü. Yirmi beşinci dakikada Nexus’u kuşatan ATL aldıkları iki skorla birlikte oyundan galip ayrılan taraf oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir