League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi’nde dördüncü hafta maçları tamamlandı

Yükselme Ligi’nde Beşiktaş-Galatasaray karşılaşmasıyla derbinin vadiye indiği haftada yüzü gülen taraf Beşiktaş olurken, ligin favori takımlarından HWA bu hafta da yukarı doğru ivmesini sürdürdü. Kötü bir dönem geçiren RBE ve VA oynadığı maçlarda galibiyet ekranını göremedi.

Günün ilk karşılaşması olan OHM-HWA karşılaşması Backlund’un bilgisayarında meydana gelen görsel hata yüzünden oynanamadı. İkinci seri olan GS-RBE mücadelesinde GS rakibine harita üzerinde söz hakkı tanımayarak oldukça rahat bir oyun geçirdi. Coma ve Polyokov’un çıkarttığı harika oyunla RBE’yi sindiren takım, makro oyunu da başarılı oynayarak rakibini geçmeyi başardı.

Şampiyonluğun favori takımlarından BJK’nin ligin diplerine demir atan VA’yla karşı karşıya geldiği maçta gülen taraf BJK oldu. İki ekibin de takım savaşlarındaki yanlış kararları skorda eşitliğe neden olsa da BJK’nin harita hakimiyeti ve yıktığı kulelerle altın farkı açıldı. Oldukça çekişmeli süren karşılaşmada BJK’nin objektiflere verdiği değer fark yarattı ve oyunu takıma getirdi.

Günün üçüncü karşılaşmasında ligde zirveye oynamaya çalışan HWA ile oldukça kötü bir sezon geçiren takım içi sinerjide sıkıntılar yaşayan ve henüz hiç galibiyeti bulunmayan RBE karşılaştı. Orta koridorda React’in son dönemlerde sık gördüğümüz Kassadin seçimine Backlund Lucian ile cevap verdi. Takım içindeki uyum sorununu çözememiş görünen RBE, OHM karşısında oyuna tutunmakta zorlanırken OHM vadiye yansıttığı başarılı oyunla 27. dakikada 20k altın farkıyla maçtan galip ayrıldı.

BJK-GS karşılaşmasıyla derbi Vadi’ye taşındı ve taraftarlar oldukça çekişmeli bir mücadele izledi. Yapılan düzenlemelerle oldukça güçlü hale gelen Jax’ı seçen Flasxxish koridorunu domine ederek Crimson’u oyundan düşürmeyi başardı. Takım savaşlarında Jax’ı durdurmakta sıkıntı geçen ve yeteri hasar potansiyeline sahip olmayan GS, verdiği skorlarla kan kaybederek oyunun hakimiyetini de bir türlü eline alamadı. Makroyu harika oynayan BJK hiç kule kaybetmeden maçtan galibiyetle ayrıldı.

Günün son karşılaşmasında ligin şüphesiz en favori takımlarından HWA ve ligde tutunmaya çalışan VA karşı karşıya geldi. Lee Sin seçimiyle başarılı bir oyun sergileyen Trix karşısında Taikki oldukça zorlanırken, PePiiNeRO’nun göz dolduran Vladimir performansı oyunu kazanmaya yetmedi. Takım savaşlarında HWA Achu ve Xico’nun yüksek hasar potansiyelini iyi değerlendiren HWA, başından beri domine ettiği oyunu galibiyetle tamamladı.

Karşılaşmalar sonunda puan durumu şöyle şekillendi:

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir