League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi’nde finalin adı belli oldu: HWA-BJK

Bugün oynanan iki yarı final serisinin ardından Yükselme Ligi Finali’ne çıkan iki takım belli oldu. Büyük finalde HWA Gaming ile Beşiktaş kozlarını paylaşacak.

Şampiyonluk Ligi’ne çıkmak için kıran kırana bir mücadelenin yaşandığı Yükselme Ligi’nde sona doğru yaklaşılıyor. Playoffların ilk ayağı olan yarı final karşılaşmaları bugün oynandı. Günün ilk serisinde Victorious Ace ile karşı karşıya gelen HWA Gaming, rakibini 3-0 gibi net bir skorla geçip finale adım atan ilk takım oldu. Hemen ardından oynanan ikinci yarı final serisi Beşiktaş ile OyunHizmetleri E-Spor Kulübü arasında oynandı. Nispeten zorlanmasına karşın üstün bir oyunla rakibini 3-1 ile Beşiktaş, finale çıkan bir diğer ekip oldu. Böylelikle, yarı finaller öncesinde otoriteler tarafından favori olarak gösterilen her iki takım da sürpriz yaşatmayıp finale çıkmaya hak kazandılar.

Final müsabakası beş maç üzerinden oynanacak ve kazanan ekip önümüzdeki sezon Şampiyonluk Ligi’ne doğrudan çıkacak. Beş maç üzerinden oynanacak olan final karşılaşması, yarın saat 16.00’da Twitch üzerinden canlı yayınlanacak. Final karşılaşmasından hemen önce ise üçüncülük maçında Victorious Ace ile OyunHizmetleri E-Spor Kulübü vadiye inecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir