League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi Finali’ne yükselen ilk takım HWA Gaming oldu

2017 Yaz Mevsimi Yükselme Ligi’nde Yarı Final karşılaşmaları bugün gerçekleşiyor. Oynanan ilk seride HWA Gaming, rakibi Victorious Ace’i rahat bir şekilde 3-0 geçerek adını finale yazdırmaya hak kazandı.

Düzenlendiği günden bu yana en rekabetçi ve çekişmeli mevsimlerinden birisini geçiren Yükselme Ligi artık sona yaklaşıyor. Galatasaray, Beşiktaş ve HWA gibi devlerin yanında OHM, Victorious Ace ve Royal Bandits gibi ekiplerin mücadele ettiği ligde mevsim aşaması geçtiğimiz hafta tamamlandı. HWA ligi birinci sırada bitirirken ardından gelen takımlar BJK, OHM ve VA oldu. Son hafta Galatasaray YL Finalleri biletini oynadığı tie-breaker karşılaşması sonucunda VA’ya kaptırırken, Royal Bandits ise hiç galibiyet alamadan mevsimi kapattı.

Bugün oynanan eşleşmede ise HWA Gaming ile Victorious Ace karşı karşıya geldi. Lig liderinin VA karşısında oldukça rahat bir seri çıkardığını söylersek yanılmış olmayız. Üst koridorda Push2Win’in yıldızlaştığı karşılaşmada HWA’nın da haritanın yukarı tarafına odaklandığını gördük. Trix’in iyi baskınları takımın avantaj kazanıp kartopu olmasını sağlarken, HWA’nın en iyi oyuncusu Revanche’tı. Thresh ile adeta kullandığı her ölüm cezasını tutturan oyuncu, Achuu ile YL’nin en iyi ikililerinden birisi olduğunu bu seride de kanıtladı. Son karşılaşmada VA’yı darmadağın eden HWA, maçı 18. dakikada tamamladı. Ekip aynı zamanda ikinci maçta sadece iki skor verdi.

Finale yükselen HWA’nın rakibi ise bugün oynanan Beşiktaş Esports-OyunHizmetleri Espor serisinin galibi olacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir