League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi’ne çıkan son takım Team Cappadocia oldu

Açık Elemeler’i ikinci sırada tamamlayan Team Cappadocia, iki mevsimlik aranın ardından tekrar Yükselme Ligi sahnesinde kendine yer buldu.

Hali hazırda beş katılımcısı belli olan Yükselme Ligi’nin son üyesi Team Cappadocia,  Şampiyonluk Ligi’ne yükselmek için Beşiktaş, P3P Esports, Çilekler, OyunHizmetleri ve Macro Maniacs ile mücadele edecek. Öte yandan Team Cappadocia, YL sahnesine yabancı bir oluşum değil. Organizasyon 2016 Yaz Mevsimi’nde de bu arenada mücadele etmiş fakat istediği sonuçları alamamıştı.

Aslında bu yıl Team Cappadocia’nın Açık Eleme macerası çok da parlak başlamamıştı. Dört hafta süren turnuvanın ilk yarısını puan cetvelinin sonlarında kapatan ekip, son iki haftada aldığı iyi sonuçlarla YL slotunu kaptı. Guildford, SteylEEE, GodBro, Eomer, Kairos Plz beşlisinden oluşan kadronun dağılıp dağılmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

Tamamlanan Açık Elemeler ile birlikte Yükselme Ligi’nin altı katılımcısı da belli oldu. Bu yıl Yükselme Ligi karşılaşmaları Riot ofisinde oynanacak ve geçen mevsimlerin aksine canlı olarak yayınlanacak. Formatında ve ekosisteminde belirli düzenlemeler yapılan ligin önümüzdeki süreçte başlaması bekleniyor. Eğer ki organizasyonlar haklarını devretmezse mücadele edecek takımlar şu şekilde olacak.

  • P3P Esports: Geçtiğimiz mevsim Şampiyonluk Ligi’nden düştü.
  • Beşiktaş: Geçtiğimiz mevsim Yükselme Ligi’ni ikinci sırada tamamladı.
  • OyunHizmetleri: Şampiyonluk Ligi’nden düşen Çilekler’in haklarını satın aldı.
  • MacroManiacs: Açık Elemeler’i birinci olarak tamamladı.
  • Team Cappadocia: Açık Elemeler’i ikinci olarak tamamladı.
  • Çilekler: Açık Elemeler’i üçüncü olarak tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir