League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi’nde dördüncü hafta karşılaşmaları tamamlandı

Yükselme Ligi’nde dördüncü haftayı geride bıraktık. Lider Beşiktaş’ın aldığı mağlubiyetin ardından liderlik yarışı iyice kızıştı. Oyun Hizmetleri ve Macro Maniacs zirveye göz dikerken, Çilekler ve Team Cappadocia dördüncü sıra için amansız bir yarışa girdi.

Toplu Sonuçlar

  • Team Cappadocia 1-0 Beşiktaş
  • Beşiktaş 1-0 Team Cappadocia
  • P3P Esports 0-1 Oyun Hizmetleri
  • Oyun Hizmetleri 1-0 P3P Esports
  • Çilekler – Macro Maniacs
  • Macro Maniacs – Çilekler

Puan Durumu

Beşiktaş‘ın durdurulamayacağına dair görüş haftadan haftaya çürümeye devam ediyor. Geçen hafta Çilekler karşısında bozguna uğrayan ekip, bu hafta da Team Cappadocia’ya karşı bir mağlubiyet aldı. Beşiktaş liderliğini hala koruyor. Fakat sıkıntılar da daha fazla göze batmaya başlıyor. CAP mağlubiyeti bir yol kazası olarak adlandırılmaktan uzaktı. Beşiktaş, makro anlamda rakibine hiçbir karşılık veremedi. İkinci oyunda tatmin edici bir galibiyet alsa da, ilk oyundaki pasif duruş; takım hakkındaki soru işaretlerini çoğalttı.

Team Cappadocia bir ileri bir geri gitmeye devam ediyor. Takım üst üste dördüncü haftayı da bir zafer ve bir bozgunla kapattı. Yine de ligin zirvesinden alınan bu tek galibiyet, onları dördüncülük yarışında oldukça avantajlı bir konuma soktu. Objektifler çevresinde oynamayı oldukça iyi başaran, DarkSide’ın da gelişiyle daha güçlü bir görünüme kavuşan Cappadocia, son haftadan bir galibiyet çıkardığı takdirde YL Finalleri’ne adını yazdıracak.

Oyun Hizmetleri derin bir nefes aldı. Haftaya koç değişikliğiyle giren ekip, P3P karşısında aldığı iki galibiyetle ikinci sıraya yerleşti. Galibiyet sayısını beşe çıkaran OHM, gelecek haftadan bir zafer çıkarabilirse YL Finalleri’ne adını yazdıracak. Beşiktaş’ın mağlubiyet aldığı bir senaryodaysa Oyun Hizmetleri için liderlik dahi olası bir hale gelecek. P3P her ne kadar güçsüz bir rakip olsa da, kayıpsız atlatılan bu hafta OHM’de özgüvenleri tazeledi. Özellikle Umut’un sorumluluk alıp daha taşıyıcı bir role bürünmesi son hafta için ekibin elini güçlendirdi.

P3P Esports hoş fakat başarısız bir proje olarak akıllarımızda yer etti. Tamamı genç ve tecrübesiz isimlerde kurulu ekip, OHM karşısında aldığı mağlubiyetlerle YL Finalleri’ne katılma şansını yitirdi. Bir YL ekibinden çok Akademi Takımı görünüme sahip olan P3P, genç oyunculara verdiği şanslar takdir toplasa da, üst üste iki mevsim küme düşerek sevenlerini üzdü. P3P gelecek hafta Çilekler karşısında son kez  Vadi’ye inecek.

Macro Maniacs yenilenen kadrosuyla iki galibiyeti cebine koydu. Only35 ve mêan ile güçlenen alt koridora bir de yeni ormancı Reativo’nun ekstra oyunları eklenince oldukça güçlü bir McM ile karşılaştık. Oyunlar “temiz” olarak nitelendirilmekten uzaktı fakat Vadi’de daha güçlü bir Macro Maniacs gördüğümüz de aşikardı. Özellikle Reativo, takımın ihtiyacı olan ormancı baskısını fazlasıyla sağladı. McM gelecek hafta Beşiktaş karşısına çıkacak. Bu eşleşmeden alacakları iki galibiyet onları bir anda liderliğe kadar yükseltebilecek. Ancak liderlik hedefliyorsa takım uyum sorumlarını hızlıca çözmek zorunda.

Çilekler iyi direndi, fakat devamını getiremedi. Takım McM’den birseysel anlamdan bir adım geride görünseler de rakibinin zaaflarını oldukça iyi kullanarak uzun süre hayatta kaldı.  Özellikle Backlund takviyesi, takımı daha güçlü bir görünüme ulaştırdı. Takım arkadaşlarının ona ayak uydurabilmesi Çilekler için başarının anahtarı olacak. Çilekler son hafta P3P Esports karşına çıkacak. Fakat kaderleri kendi ellerinde değil. Team Cappadocia gelecek hafta Oyun Hizmetleri’nden bir galibiyet alabildiği takdirde Çilekler’i potanın dışına itecek.

Yükselme Ligi’nde son hafta karşılaşmaları 6 Mart günü oynanacak. İlk dört sırayı alan ekipler Yükselme Ligi Finalleri’ne katılma hakkı kazanacak. Grup aşamasını birinci sırada tamamlayan ekip dördüncüyle, ikinci sırada tamamlayan ekipse üçüncüyle karşılaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir