League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi’nde üçüncü hafta sürpriz sonuçlara sahne oldu

Yükselme Ligi’nde üçüncü hafta, oynanan altı karşılaşmayla tamamlandı. İlk iki haftanın flaş ekibi Oyunhizmetleri, haftayı iki mağlubiyetle kapatarak büyük şaşkınlık yarattı. Yeni ormancısıyla yükselişe geçen Galatasaray oynadığı iki maçı da kazanırken, 2-0 yapan bir diğer takım ise HWA Gaming oldu. Beşiktaş ile Victorious Ace 1-1 ile yetindi ve Royal Bandits puansız ilerleyişini sürdürdü.

Şimdi dilerseniz takım takım haftanın detaylarına bakalım:

yl 3.hafta sonuçlar

HWA Gaming‘i durdurabilene aşkolsun. Altı karşılaşmada beş galibiyet alan takım, OHM’nin de puan kaybıyla bu hafta liderlik koltuğunu devraldı. Zorlu rakibi Beşiktaş karşısında kolay bir galibiyet alan HWA, RBE karşısında biraz bocalasa da galip gelmeyi bildi. Achuu’nun yükselen performansı ve harika iki Twitch oyunu galibiyetleri getiren ana unsur oldu. Geriye düştüğünde oyuna tutunmayı bilen takım, Şampiyonluk Ligi tecrübesini lige yansıtıyor. Yetenek olarak onları ilk sıraya koymak güç olsa da tecrübe ve takım uyumu konusunda diğer takımlardan bir adım önde olduklarını söyleyebiliriz.

Beşiktaş haftayı HWA mağlubiyeti ve OHM galibiyetiyle kapattı. Yeni nişancısı Sheriff ile haftaya umutlu giren ekip HWA karşısında pek varlık gösteremedi. Nişancı değişikliğinin gerekliliği sorgulanmaya başlanırken gelen OHM galibiyeti taraftarın yüreğine su serpti. Beşiktaş oyuncularının yetenekleri ve tecrübeleri hakkında bir şüphe yok. Ancak HWA karşısında alınan ağır yenilgi Şampiyonluk Ligi’ne dönüş yolunda büyük soru işaretleri yaratıyor.

Oyunhizmetleri‘nin harika yükselişi bu hafta sekteye uğradı. Backlund’un harika performansı etrafında ilk iki haftayı dört galibiyetle kapatan ekip, üçüncü haftadan galibiyet çıkaramadı. Beşiktaş ve Galatasaray Esports’a mağlup olan OHM için tecrübesizliğinin kurbanı oldu diyebiliriz. OHM genç ve oldukça yetenekli oyunculardan kurulu. Erken oyunu iyi geçirdiklerinde arkalarına aldıkları rüzgarı fırtınaya çevirmeyi başarıyorlar. Ancak işler kötü gittiğinde, takım erken oyunda geriye düştüğünde toparlanma konusunda sıkıntılar yaşıyorlar. Karar alma ve oyuna tutunma sorunlarını aştıklarında daha iddialı bir OHM göreceğimize şüphe yok. Ancak bu aşamada başarı, bireysel yeteneklere gereğinden fazla bağlı.

Galatasaray Esports dipten gelip zirve yoluna düştü. Geçen hafta Polyokov transferiyle ilk galibiyetini alan GS, bu haftaki Coma takviyesiyle de iki galibiyet alarak Şampiyonluk Ligi yarışında ben de varım dedi. OHM karşısında oldukça tatmin edici bir galibiyet alan takım, geriye düştüğü VA karşılaşmasını da kazanınca kendini playoff potasında buldu. Polyokov’un harika oyunu ve Kazze’nin Thresh oyunları güzel geçen haftanın mimarlarıydı.

Victorious Ace inişli çıkışlı performansını sürdürüyor. Güçsüz rakibi Royal Bandits’i kolay geçen VA, Galatasaray karşısında da oyuna güzel başladı ancak devamını getiremedi. Geçen üç haftada bir çok kez VA’nın elindeki oyunu rakibe bıraktığını gördük. Koridor üstünlüğünü oyun sonuna bir türlü yansıtamayan takımın sorunlarını çözmek için çok az süresi kaldı. YL Grup Aşaması’nın bitmesine iki hafta var ve VA playoff çizgisinin hala bir sıra gerisinde.

Royal Bandits hayal kırıklıklarıyla dolu serüvenini sürdürüyor. Çıktığı altı karşılaşmanın tamamını kaybeden RBE, son sıraya demir attı. Hafta arasında yapılan nişancı değişikliği de takıma istediği sonuçları getirmedi. VA’ya diş geçiremeyen ekip HWA karşısında umutlansa da sonuca gidemedi ve galibiyetsiz ilerleyişine devam etti. Takımın kötü gidişi, oyuncuları tarafında “kadronun geç kurulmasına” bağlanıyor. Bu geç kurulan kadronun matematiksel olarak şansı sürüyor. Ancak gerçekçi olmak gerekirse takım playoff için ne hırs gösteriyor ne de bir umut veriyor.

Üçüncü haftanın ardından Yükselme Ligi’nde oluşan puan durumu şu şekilde:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir