League of Legends

Yuumi oynanış videosu yayınlandı

Riot Games

League of Legends’ın yeni şampiyonu Yuumi, Çinli bir oyuncunun yayınında ilk kez karşımıza çıktı.

Oyuna uzun süredir gelmesi beklenen destek Yuumi, geçtiğimiz günlerde yetenekleriyle gün yüzüne çıkmıştı. Şampiyonun kitini yazdığımız habere buradan ulaşabilirsiniz. Yetenekleri sızdırılan şampiyonun şimdi ise oynanış videosu internete yüklendi. Çinli bir yayıncının paylaştığı videoda bütün bir maç boyunca Yuumi’nin yeteneklerini ve animasyonlarını görebiliyoruz. 16 dakikalık videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Videoya baktığımızda Yuumi’nin beklenilen gibi bir şampiyon olduğunu görebiliriz. Yetenekleri alt koridordaki dengeleri tamamen değiştirecek seviyede güçlü. Özellikle W yeteneğiyle bir takım arkadaşına bağlanma özelliği oldukça kullanışlı gözüküyor. Bu sayede destek görevini tam anlamıyla yerine getirebiliyoruz. Aynı zamanda Q yeteneğinin verdiği hasar da koridor safhasında bir hayli değerli olacaktır.

Yuumi oyuna W yeteneği açık bir şekilde başlıyor. Şampiyonun bir takım arkadaşına bağlıyken Q yeteneğini atıp havada kontrol edebilmesi koridorda karşı takım için işleri bir hayli zorlaştıracaktır. Aynı zamanda yeteneğin 60 mana değerinde olması da Yuumi adına bir hayli iyi haber.

Yeni şampiyonlar ilk çıktığında her zaman çok güçlü oluyor. Riot Games zamanla çeşitli dengelemeler getiriyor ve diğer taraftan oyuncular da yeni şampiyonlara karşı oynamayı öğreniyor. Yuumi’nin en büyük sorunu çok kırılgan olması olabilir. Birine bağlıyken bu takım arkaşının ölmesi Yuumi’yi çok kötü pozisyonlara sokabilir. Bakalım şampiyon çıktıktan sonra oyuna nasıl bir etki yaratacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.