mix

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçildi – Mart 2023

5mid.com ekibi olarak 2022 yılının sonunda yaptığımız anket serisi ile Yılın Espor Oyuncusu‘nu ve Yılın Espor Takımı‘nı sizlerin oylarıyla belirlemiştik. 2023 yılı ile birlikte oyuncuların ve takımların güncel performansını göz önünde bulundurarak 5mid Ayın Espor Oyuncusu ve Ayın Espor Takımı’nı yine sizlerin oylarıyla belirlemeye karar verdik.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçiliyor?

5mid çatısı altında bir araya gelen ekibin ortak özelliklerinden biri espora olan bağlılık ve tutku. Bu yüzden ekibin çoğu üyesi birçok espor dalını yakından takip ediyor. Ekibimizle yaptığımız oylamada o ay en iyi performans gösteren oyuncular ve takımlar arasından önce çıkan 4 ismi belirliyoruz. Bu isimleri belirlerken birçok faktörü ele alıyor, ayrıca oy çoğunluğundansa oy birliğini yakalamaya gayret gösteriyoruz.

5mid Ayın Espor Oyuncusu Mart Ayında Nasıl Belirlendi?

Mart ayı birçok oyunda normal sezonun tamamlanıp playoff’ların başladı bir ay oldu. League of Legends rekabetçi sahnesi Şampiyonluk Ligi’nde finalisler belli olurken, VCT: Birlik Ligi Split 1 tamamlandı. Uluslararası alanda da temsilcilerimiz yüzümü güldürmeye devam ederken 4 isim ve 4 takım Mart ayı performanslarıyla listemize girmeye hak kazandı.

  • Jeong “BAO” Hyeon-woo: Şampiyonluk liginin 2 senedir adından söz ettiren nişancıları arasında olan BAO, mart ayındaki dominant performansıyla önce takımını yarı finale, dün Papara SuperMassive karşısında üstün oyunuyla da finale taşıdı.
  • Melih “Paura” Karaduran: VRL: TR Birlik Ligi Split 1 finaline takımını taşıyan IGL; final maçında da rakibine üstünlüğünü kurarak 3-0’ile Türkiye Şampiyonu oldu. Oyunları ve söylemleri turnuvanın ardında da konuşulmaya devam etti.
  • Emir Ali “Alfajer” Beder: VALORANT’ın 2023 sezonu için açılış turnuvası olan VCT 2023: LOCK//IN Sao Paolo’da FNATIC ile Dünya Şampiyonu olan temsilcimiz final maçında aldığı clutchlarla kendisini bir kez daha kanıtladı. 
  • Ahmet “RuerN” Demirbaş: Takımının en genç oyuncularından birisi olan Ruern, yabancı kaynaklarda Turkish Wonder Kid olarak anılıyor. Bu ünvanı son oynanılan turnuvada gösteren oyuncu son maçındaki katkılarıyla takımını şampiyonluğa taşımakla kalmadı ayrıca turnuvanın istatiksel olarak en iyi oyuncularından biri oldu.

5mid Ayın Espor Takımı Mart Ayında Nasıl Belirlendi?

Mart ayı sadece oyuncuların değil takımların da öne çıktığı bir ay oldu. Fakat dört takım elde ettikleri başarılarla ve gösterdikleri performanslarla öne çıktı.

  • HOWL: PUBG oyununda PEC Spring’de gösterdikleri harika performans ile turnuva şampiyonu olmakla kalmadılar ayrıca “Avrupa Şampiyonu” ünvanını kazandılar. Yurt dışında offline olarak oynanacak olan Dünya Şampiyonasında’da ülkemizi temsil edecekler.
  • Fire Flux Esports: Surfshark Valorant Challenge 2’de ülkemizi başarıyla temsil edip turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan ekip, Mart ayının göze çarpan takımlarından biriydi.
  • FUT Esports: Şampiyonluk Ligi rekabetçi sahnesine katıldığı ilk mevsimde kurduğu iddialı kadrosuyla finale kalma ve EMEA Master’a katılma hakkı elde eden ekip, LoL’ün yanında PUBG ve VALORANT’da gösterdiği uluslararası başarılarla Mart ayının en iyi takımları listesine girdi.
  • S2G Esports: Uzun süren bir maratonun ardından VCT: Birlik Ligi Split 1’i şampiyon olarak tamamlayan S2G, Mart ayının en iyi espor takımlarına aday.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Ödülleri Nisan ayında da devam edecek. Takipte kalın!

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir