5mid.com Yılın Enleri Yarışması En İyi Esporcu: XANTARES mix

5mid.com Yılın Enleri Yarışması En İyi Esporcu: XANTARES

5mid.com Yılın Enleri yarışmasında “Yılın En İyi Esporcusunu” hep birlikte seçtiğimiz anketimizde şampiyon belli oldu. 16 aday ile başlayan yarışmada finalde ipi göğüsleyen isim İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş oldu.

5mid.com ekibi olarak geçtiğimiz haftada 2022’nin en iyisi olabilmeye aday 16 oyuncu ve takımı 4 farklı gruplarda sıraladık. 26 Aralık gecesi oylamaya sunduğumuz 4 gruptaki isimler, sizlerin oyları ile mücadeleleri başladı.

Yılın Esporcusu Adayları Kimlerdi ?

League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, VALORANT, PUBG, PUBG Mobile, FIFA gibi pek çok farklı oyundan 2022’ye damga vuran 16 isim ekibimiz tarafından belirlendi ve büyük mücadele 4 grupta başladı.

Holyphoenix – Solkay – isopowerr – BrokenBlade – Ness – Kaori – qRaxs – CodeMarco – Closer – Alfajer – QutionerX – Xantares – Cned – Sylas – Smurfette – Fleshy

Yılın Enleri Yarışması Yılın Esporcusu: XANTARES

XANTARES, en fazla oyun kullanıldığı C grubunda League of Legends oyuncusu Closer, VALORANT oyuncuları Alfajer ve QutionerX ile mücadele etti. İlk turdan ikinci sırada Closer’ın arkasında yarı finale yükselen oyuncu takipçilerinin ve okurlarmızın yoğun desteğini görmeye başladı.

Kıyasıya mücadele ile geçilen ilk turun ardından çeyrek finallere kalan 8 esporcu bu şekilde oluştu.
Yarı finalde XANTARES, Lol efsanelerini büyük fark ile geride bırakarak adını finale yazdırdı.

Bu sonuçların ardından 5mid.com Yılın Enleri “En İyi Esporcu” anketinde finale kalan isimler XANTARES, Closer, Cned ve Kaori olarak belirlendi.

Xantares finalde, ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden VALORANT oyuncusu Cned, League of Legends oyuncuları Closer ve Kaori ile karşılaştı.
Xantares finalde, ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden VALORANT oyuncusu Cned, League of Legends oyuncuları Closer ve Kaori ile karşılaştı.

Finalde rakiplerine büyük fark atıp, geçmişte pek çok ulusal ve uluslararası başarıya sahip olan, 2022’de 2 kere ESL Türkiye Şampiyonuluğu yaşayan Counter Strike: Global Offensive oyuncusu İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş, 2022 5mid.com Yılın Enleri Yarışması Yılın En İyi Esporcusu seçildi.

XANTARES’i 5mid.com ekibi olarak kutlar, daha nice başarılı ve mutlu yıllar dileriz.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir