Beşiktaş Espor mix

Beşiktaş’dan Yeni Branş, Espor!

Türkiye’de ilk espor yatırımları yapmış olan geleneksel spor kulüplerinden Beşiktaş, bugün itibariyle espor branşını resmi olarak kulübe kattı. Bundan önce espor branşı, kulüp desteğiyle birlikte Beşiktaş Futbol Akademisi’nin bir kolu olarak varlığını sürdürüyordu. Beşiktaş Esports hesabından yapılan açıklamalar ile bugün itibariyle oluşumun doğrudan kulübe bağlandığı duyuruldu. Beşiktaş, esporda hali hazırda olduğu için buna tamamen yeni bir branş demek yanlış olabilir fakat yönetimin tamamen değişmesi, yönetiminin kulübe bağlanması gibi sebeplerle yaşanacak köklü değişiklikler düşünüldüğünde bu durumun hem Beşiktaş hem Beşiktaş Espor için tamamen yeni bir sayfa olacağı ortada.

Beşiktaş Espor | League Of Legends
Beşiktaş Espor | League Of Legends

 

Beşiktaş Espor’un Durum Hakkında Yayınladığı Açıklama:

Beşiktaş Futbol Akademisi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Esports branşımızda meydana gelen yönetimsel değişiklik hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz. Kurulduğu günden bu yana birçok başarıya imza atan şubemiz, bugün itibarıyla doğrudan kulübümüz bünyesinde yönetilecektir. Espor branşını kurmamıza öncülük eden ve bugüne kadar yöneticiliğini üstlenen Sn. Esen Erman İpçi ve ekibine vermiş olduğu emekler için teşekkür ederiz. Yeni süreç kapsamında en kısa zamanda oyuncularımız ve takımlarımız hakkında güncel bilgiler aktarılacaktır. Ayrıca hedeflenen projeler ve iş birlikleri hakkında çok yakında heyecan verici haberleri de sizlerle paylaşıyor olacağız. #Beşiktaş #Esports

Beşiktaş Espor, yönetim değişmeden önce aktif olarak League Of Legends ve FIFA’da yer alıyordu. Ayrıca espor tarafında bir FRC’de yarışan bir robotik takımı girişimleri de bulunuyordu. Bir zamanlar Türkiye’nin en iyi takımları arasında sayıldıkları PUBG Mobile’dan ise PMPL slotlarını satarak ayrılmışlardı. Kulüp bünyesindeki yeni yönetimin projeleri ve girdikleri oyunlar açıklandıkça sosyal medya hesaplarımızdan, sitemizden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Yeni yönetime 5mid.com ailesi olarak başarılar dileriz.

Bir başka geleneksek spor kulübümüz Galatasaray’da da son Genel Kurul’da espora dikkat çekilmişti. Konu hakkındaki haberimizi görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir