mix

Fnatic, 19 milyon dolar yatırım aldı

Avrupa’nın köklü espor organizasyonlarından Fnatic, iş insanlarının katıldığı son yatırım turundan 19 milyon dolar toplandığını açıkladı.

Esporun neredeyse her alanında başarılı bir şekilde faaliyetlerini sürdüren Fnatic bugüne kadar birçok şirketle sponsorluk anlaşması imzaladı. Her senenin belirli bölümlerinde yatırım turları oluşturan organizasyon 2019’un ilk turunda toplanan paranın 19 milyon dolar olduğunu açıkladı. Organizasyon aynı zamanda yönetim ekibinde de değişikliğe gitti. Yapılan bu değişikliğe göre takım sahibi Sam Matthews CEO oldu.

Fnatic özellikle League of Legends alanında dünyanın en iyileri arasında gösteriliyor. Kadrosunda değerli oyuncular bulunduran ekip geçmişinde büyük başarılara imza attı. Takım League of Legends dışında Dota 2, Clash Royale, Fortnite, Rainbow 6 Siege, FIFA, Counter Strike: Global Offensive, Street Fighter V ve Rules of Survival oyunlarında mücadele ediyor.

19 milyon dolarlık yatırımın en büyük pay sahibi ünlü iş insanı Lev Leviev. İsrail asıllı isim dünya üzerindeki sayılı milyarderlerden biri. Lev Leviev’in yanı sıra Beringea, Blackpine, Unbound ve Joi Ito’nun önde gelenleri ekibe yatırım yaptı. Fnatic, 2017 yılında oluşturduğu yatırım turundan 7 milyon dolar toplamıştı. Şimdi ise bu rakamı 19 milyona çıkaran organizasyonun hedefleri büyük.

Yapılan açıklamaya göre organizasyon bu yatırımı League of Legends takımı ve organizasyonun mağazası olan Fnatic Shop için kullanacak. Geçtiğimiz sene Worlds finaline çıkan League of Legends takımı geçtiğimiz mevsim yarı LEC yarı finalinde elenmişti. Bakalım bu yatırımın ardından ekipte nasıl değişiklikler olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir