mix

GTA 6’nın yapım süreci başladı

Geçtiğimiz hafta TechRadar sitesine konuşan bir kaynak, efsane seri Grand Theft Auto’nun geçmişi ve geleceğine dair ilginç bilgiler paylaştı. İsmi verilmeyen kaynak, Rockstar Games’in GTA 6 için çalışmalara başladığını belirtirken, geçmiş dönemlerde ekibin “bütün” Tokyo’yu kapsayacak bir GTA oyunu için Japonya’ya araştırma gezisi yaptığından bahsetti. GTA III ile Vice City arasındaki bir döneme denk gelen gezi sonucunda, Rockstar Games’in konuyu ciddi şekilde düşünmesine rağmen önemli sebepler dolayısıyla Tokyo serüveni sona erdi. Bu sebeplerden en öne çıkanı ise, ABD’deki yol sistemi dışına çıkmanın büyük zorluk içermesiydi.

Bahsi geçen haberde bununla birlikte Rockstar’ın 2003’te GTA: Tokyo, GTA: Bogota ve GTA: Sin City olmak üzere üç oyun için telif başvurusu yaptığı belirtildi. Bu oyunlardan hiçbiri gün yüzü görmemesine rağmen, aynı Activision’ın da hiç çıkmayan Call of Duty: Space Warfare ve Future Warfare oyunları için telif alması gibi pek de büyük bir anlam ifade etmiyor.

GTA 6 konusunda ise “ön” çalışmaların başladığı duyurulan haberde, oyun için bir lokasyon seçilmediği söylendi. Ancak isimsiz kaynağın söylediklerinden yola çıkacak olursak, yeni oyunun da bir ABD şehrini harita olarak alacağını söyleyebiliriz. Elbette bu haber de şaşırtıcı değil. 2013’te çıkan GTA V’in 60 milyondan fazla sattığı düşünülürse, serinin yakın gelecekte sonlanma ihtimali düşük görünüyor. Nitekim eski Rockstar patronu Leslie Benzies de, GTA V’in çıkışının ardından, Rockstar’ın GTA 6 için bazı fikirlere sahip olduğunu söylemişti: “Yapmak istediğimiz o kadar çok şey var ki. Şu an GTA 6’nın nasıl olacağını bilmiyoruz ama bazı fikirlerimiz var.”

Tüm bu açıklamalardan anladığımız ise, Rockstar’ın yeni GTA oyunu için acele etmediği oldu. GTA 6 en nihayetinde gelecek, ama ne zaman olacağı koca bir soru işareti.

 

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir