mix

Na’vi Avrupa’nın Heroes of the Storm şampiyonu oldu

Sadece birkaç ay önce, Team Liquid Avrupa’nın en iyi Heroes of the Storm takımı olarak kabul ediliyordu. Fakat takım Heroes European Championship’teki grubundan çıkmayı dahi başaramadı.

TL’nin aksine Natus Vincere, Avrupa’nın Heroes of the Storm şampiyonu oldu ve gelecek ay düzenlenecek Heroes World Championship turnuvasında yerini ayırttı. Takıma turnuvada Dignistas da eşlik edecek.

Na’Vi ve Dignitas Grup A’nın ilk iki sırasını oluşturuyordu. İki takım da Team Liquid’i ikişer defa yenmeyi başardı. Team Roccat ve Gamers2 takımları da yarı finallerde kötü performans gösterdi. Böylece Grup A’nin ilk iki sırasındaki takım finalde karşı karşıya geldi.

İki takım da turnuvada finale çıkarak Heroes World Championship turnuvasına katılmaya hak kazansa da, ortada birinci takımın kazanacağı 40.000 dolar ödül ve Avrupa’nın Şampiyonu olma şansı vardı. İki takım da hafta boyunca oldukça iyi performans gösterse de, Na’vi, Dignitas’tan bir adım önde olduğunu kanıtladı ve finali 3-0 kazanarak şampiyonluk tacını taktı.

Liquid’in Heroes World Championship’e katılamaması birkaç ay önce büyük bir şok olarak görülebilirdi. Fakat takım metaya çok bağlı olduğunu ve istikrarlı başarıyı yakalayamadıklarını kanıtladı. Avrupa’yı PAX Prime’da düzenlenen ilk uluslararası Heroes turnuvasında temsil eden Virtus.pro ise grubunu 3. olarak bitirdi.

Kore’de ise belki de daha büyük bir sürpriz yaşandı. Birçok hayran ve oyuncu tarafından şu anda dünyanın en iyi takımı olarak kabul edilen MVP Black, Kore’nin World Championship’teki yeri için başarısız oldu. MVP Black yerine Kore’deki en büyük rakipleri olan Team DK KR, MVP’yi Korean Super League finalinde 4-2 yenmeyi başararak World Championship’e gitmeye hak kazandı.

Heroes World Championship’e katılması belli olan takımlar Na’Vi, Dignitas, DK KR, eStar Gaming, Team YL, Cloud 9, Tempo Storm oldu. Bu takımlara ise Tayvan şampiyonu katılacak. Heroes World Championship Anaheim’deki Blizzcon’da düzenlenecek. Turnuvanın tarihleri 5-6 Kasım olarak belirlendi. Turnuvanın ödülü havuzu ise 500.000 dolar olacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir