netflix-relationship mix

Netflix Profiliniz Artık Yeni İlişkinize De Eşlik Edebilir

Emma Roth’un theverge.com için yazdığı habere göre, Netflix kullanıcıları artık izleme geçmişlerini ve önerilerini mevcut bir hesaba aktarabilecekler. Bu, özellikle eski bir hesabı tekrar aktif hale getiren veya yeni bir partnerinin hesabını paylaşmayı planlayan kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlıyor.

Roth’un haberine göre, “Bu değişiklikten önce, Netflix yalnızca yeni oluşturulan hesaplara profilinizi aktarmanıza izin veriyordu. Bu, Netflix ile daha önce kullanmayı bıraktığınız ve tekrar kullanmaya başlamak istediğiniz bir hesabınızın olması veya yeni biriyle birlikte yaşamaya başladığınızda mevcut bir hesabı paylaşmayı planlıyorsanız oldukça uygunsuzdu.”

Geçen Yıl Mayıs Ayında Görücüye Çıktı

Netflix, profil aktarma aracını geçen yıl, Mayıs ayında tanıttığı şifre paylaşımıyla mücadele politikasına bir öncül olarak sunmuştu. Roth, “Netflix’in web sitesinde paylaşılan GIF’e bakılırsa, profilinizi mevcut bir hesaba aktarabilmek için sadece onunla ilişkilendirilmiş e-posta ve şifreyi girmeniz gerekiyor.” diye belirtiyor.

Ayrıca, izleme geçmişiniz ve önerilerinizin yanı sıra, profil aktarma aracı ayrıca kaydedilmiş oyunları ve “My List”i de aktarabilir. Bu özellik, paylaşılan bir hesaptan çıkarıldıysanız yeni bir başlangıç yapmayı biraz daha az sinir bozucu hale getirebilir. Bu yeni özellik, Netflix kullanıcılarının izleme alışkanlıklarını ve tercihlerini yeni bir hesaba sorunsuz bir şekilde taşımasını sağlar.

Emma Roth, bir haber yazarıdır ve haberleri streaming savaşları, tüketici teknolojisi, kripto para birimleri, sosyal medya ve daha pek çok konuyu kapsar. Daha önce MUO’da bir yazar ve editördü.

 

Netflix’te En Çok Önerilenler

  1. “The Queen’s Gambit”  – Bir yetimhaneden dünya sahnesine yükselen genç bir satranç dahisinin hikayesi.
  2. “Stranger Things”  – Küçük bir kasabada yaşayan genç bir grup arkadaş, bir dizi doğaüstü gizemi ve hükümet komplolarını ortaya çıkarır.
  3. “Money Heist” (La Casa de Papel) – “Profesör” olarak bilinen bir suç dehasının, tarihte kaydedilmiş en büyük soygunu gerçekleştirme planı vardır.
  4. “The Crown” – Kraliçe II. Elizabeth’in hükümeti ve İngiltere’nin savaş sonrası kaderini şekillendiren başbakanları takip eder.
  5. “Breaking Bad”  – Bir lise kimya öğretmeni, eski bir öğrencisiyle birlikte metamfetamin üreten bir uyuşturucu satıcısına dönüşür.
  6. “Black Mirror”  – İnsanlığın en büyük yeniliklerinin ve en karanlık içgüdülerinin çarpıştığı, bükülmüş, yüksek teknolojili bir çok evreni keşfeden bir antoloji serisi.
  7. “Narcos” – Kolombiya’nın şöhretli şiddetli ve güçlü uyuşturucu kartellerinin gerçek hikayesi, bu kaba gangster drama serisini besler.
  8. “The Witcher”  – Yalnız bir canavar avcısı olan Geralt of Rivia, insanların genellikle canavarlardan daha kötü olduğu bir dünyada yerini bulmaya çalışır.
  9. “Dark”  – İki genç çocuğun kaybolmasının, dört aile arasındaki ilişkileri açığa çıkardığı bir Alman kasabasında geçen, doğaüstü bir dönüşle aile destanı.
  10. “Bojack Horseman” – BoJack Horseman, ’80’ler ve ’90’larda hit televizyon şovu “Horsin’ Around”ın yıldızıydı, şimdi o yıkanmış, Hollywood’da yaşıyor, her şeyden şikayet ediyor ve renkli kazaklar giyiyor.

Bu başlıkların mevcudiyetini bölgenizde kontrol etmeyi unutmayın, çünkü Netflix’in kataloğu bölgeye göre değişebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir