mix

Riot Games Hypixel Studios’u bünyesine kattı

Dünyanın dört bir tarafından oyuncuların desteklediği ve takip ettiği Hytale projesini geliştiren ekip Hypixel Studios artık Riot Games bünyesine girdi. Riot Games’in bu yatırımıyla Hypixel Studios daha çok olanağa sahip olacak.

Eğer Minecraft oynamışsanız veya oynuyorsanız Hypixel adının size tanıdık gelmesi muhtemel. Hypixel 7 yıl önce açılan bir Minecraft sunucusu ve neredeyse açıldığından beri en çok oyuncuya sahip sunucular arasında. Sunucuyla aynı adı paylaşan Hypixel Studios ise sunucu sahipleri tarafından 2018’te kurulan bir şirket. O günden bu güne ise Hytale adında bir oyun geliştiriyorlar. Aslında bir bakıma Hypixel için Mojang’dan önce Minecraft 2 çıkarıyor diyebiliriz :D

Hytale’den bahsedecek olursak aslında oldukça uzun bir yol katetmiş bir oyun. Oyunun 2021 gibi çıkması bekleniyor. Minecraft’a benzer grafikleriyle topluluk tarafından “Minecraft 2″de denilen ve Minecraft’tan daha fazla çeşitliliğe sahip gibi gözüken bir oyun. Minecraft’ın ne kadar çeşitli bir oyun olduğunu düşünürsek aslında bu Hytale’in ne kadar iddialı bir oyun olduğunu gösteren bir şey. Tür olarak “rol yapma oyunu” ve “sandbox” türlerinin bir karışımı olacak fantastik bir oyun. Yaşanan bu gelişmeyle birlikte Hytale için yapılan çalışmalarda Riot Games’in teknolojisinden ve bütçesinden yararlanabilecek. Ayrıca Riot Games geliştiricileri Hytale’e deneyimlerini de aktarabilecek.

Yapılan açıklamalar

Twitter hesabı 150 bin üzeri kişi tarafından takip edilen Hytale, açıklamayı bugün saat 18:00’da yaptı. Hypixel ayrıca sosyal medya hesaplarından “Bu yeni ilişki şirketimiz için daha fazla kaynak, şirket çalışanlarımız için istikrar ve güvenlik anlamına geliyor. Topluluğumuzu güçlendiren ve oyuncularımızın beklentilerini karşılayan bir oyun yapmakta kararlıyız. Bizimle bu yolculukta birlikte olduğunuz için teşekkür ederiz!” şeklinde bir açıklama da yaptı. Şirket yöneticileri ayrıca bu ilişkinin sadece “Hypixel Studios”u etkileyeceğini ve kapsadığını söyledi.

Yaşanan bu gelişmeden sonra ayrıca bir “Sıkça Sorulan Sorular” yazısı da paylaşıldı. Bu yazıda Hytale’i aynı ekibin yapacağından, Riot bünyesine girmeleri yüzünden oyunda çok köklü bir değişiklik yaşanmayacağından, Hytale çalışanlarının Riot çalışanı olmayacağından ve geliştirme sürecinde Riot çalışanlarının oyuna yardım edebileceğinden bahsedildi.

Riot Games Başkanı Dylan Jadeja yaptığı açıklamada “Hypixel Studios’un arkasındaki takımı birkaç yıldır biliyoruz ve onlar en başından beri bizim desteklemek isteyeceğimiz türden kişilerdi.” dedi. Ayrıca Hypixel Studios için “Oyuncular için çığır açan, türü belirleyen şekilde bir deneyim sunmaya kendini adamış tutkulu bir stüdyo.” ifadelerini kullandı.

Bu yaşanan gelişmeler iki şirket için de oldukça önemli. Bu Riot Games için yeni bir yatırım kapısı, Hypixel Studios içinse oyunlarını daha “oyuncuların isteyeceği şekilde” geliştirmek ve finansal açıdan destek demek. Ayrıca LoL 10. yıl etkinlikleri kapsamında açıklanan oyunların yanında gelen böyle partnerlik haberleri aslında Riot’un ne kadar küresel ve her türden oyuncuya hitap etmek isteyen bir şirket olduğunu gösteriyor.

Tam tamına 55 milyonu geçen görüntülemeye sahip Hytale oyunun fragmanını izlemek isterseniz:

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir