Snapchat my AI nasıl çalışır 5mid AI mix

Snapchat My AI nasıl açılır? Snapchat My AI nasıl silinir?

Snapchat, kullanıcılarına yeni bir özellik sunarak onların sohbet deneyimlerini daha eğlenceli ve etkili hale getirmeyi amaçlıyor. “Snapchat My AI” adlı bu yeni özellik, şu anda Snapchat kullanıcıları için kullanılabilir durumda.

My AI, bir sohbet içinde kullanıcıların akıllarına takılan soruları yanıtlamak, en iyi arkadaşınızın doğum günü için mükemmel hediye önerisi sunmak, uzun hafta sonu için yürüyüş gezisi planlamak veya akşam yemeği için ne yapılması gerektiğini önermek gibi konularda yardımcı olabilecek bir chatbot. My AI, sürekli geliştirilmekte ve yeniden eğitilmektedir, ancak yanıtları zaman zaman önyargılı, yanlış, zararlı veya yanıltıcı içerikler içerebilir. Bu nedenle, kullanıcıların My AI tarafından verilen cevaplara güvenmeden önce bağımsız olarak kontrol etmeleri ve gizli veya hassas bilgileri paylaşmamaları önemlidir.

Snapchat yapay zeka nasıl açılıyor?

Snapchat kullanıcıları, My AI ile ilgili geri bildirimde bulunmak için herhangi bir yanıta uzun basarak ekranın altındaki “ram” simgesini kullanarak geri bildirimde bulunabilir. Snapchat My AI, OpenAI’nin ChatGPT teknolojisine dayalı olarak çalışır ve Snapchat’e özgü ek güvenlik önlemleri ve kontrollerle donatılmıştır. İçerik oluşturmada yapay zeka kullanıldığında şeffaflık olması gerektiğine inanıyoruz. Eğer My AI tarafından oluşturulan içeriği başkalarıyla paylaşıyorsanız, lütfen onlara yapay zeka ile oluşturulduğunu belirtin.

Snapchat My AI’da sohbet nasıl silinir?

My AI ile yapılan etkileşimler, kullanıcılar tarafından silinene kadar saklanır. Kullanıcılar, sohbetlerde My AI’ye gönderilen içeriği 24 saat içinde silebilirler. Ayrıca, geçmişte My AI ile paylaşılan içeriği silmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Profil simgenize dokunun ve ⚙️ simgesine dokunarak Ayarlar’a gidin
  2. “Gizlilik Kontrolleri”ne kadar kaydırın
  3. ‘Veri Temizle’ seçeneğine dokunun
  4. ‘My AI Verilerimi Temizle’ seçeneğine dokunun ve onaylayın

Alternatif olarak:

  • Profil simgenize dokunun ve ⚙️ simgesine dokunarak Ayarlar’a gidin
  • “Hesap İşlemleri”ne kadar kaydırın
  • ‘My AI Verilerimi Temizle’ seçeneğine dokunun

 

Snapchat Reklamları Spotlight ve Arkadaş Hikayelerine Geliyor

Snapchat, My AI özelliğine reklamları getirmenin yanı sıra, TikTok‘a benzeyen popüler kısa video platformu olan Spotlight’a da reklamlar eklediğini duyurdu. Reklamlar, kullanıcıların beslemesini kaydırırken, TikTok ve Instagram Reels’teki gibi gönderiler arasında görünecek. Ayrıca, Snapchat reklamverenlere, bir arkadaş hikayesini açtığınızda gördüğünüz ilk video reklamı ayırt etme imkanı da sunuyor. Snapchat My AI ve diğer yenilikler ile birlikte, kullanıcıların deneyimlerini daha da zenginleştirmeyi ve reklamverenlere daha fazla erişim imkanı sağlamayı hedefliyor.

 

Snapchat_AI II
Snapchat_AI I

 

Bu haberdeki görseller yapay zeka Midjourney tarafından hazırlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir