mix VALORANT

Temsilcimiz FUT Esports, Tokyo’da İlk Günü Kolay Geçirdi!

Temsilcimiz FUT Esports’un EMEA Elemelerinde şampiyon olarak Tokyo’da ana turnuvaya kaldığı Red Bull Home Ground #4 başladı. Temsilcimiz FUT, Türkiye saati ile 7.30’da turnuvanın ikinci temsilcimizin ilk maçında Amerika temsilcisi 100Thieves ile karşılaştı. 100T maçında takımın yeni oyuncularından genç yıldız Yetujey inanılmaz oyunlar sergileyerek MVP olmayı başardı. Takımımızın ikinci maçı ise 14.40’da DRX ile oldu.

FUT Esports – 100 Thieves | Haven

Turnuvanın daha başında yani grup aşamasında olduğumuz için maç BO1 olarak Haven haritasında oynandı. Temsilcimiz tabanca roundunu alarak haritayı 2-0 açtı ve üzerine bonusu yetujey’in 4 skorluk performansı ile kazanarak skoru 3-0’a getirdi. DRX, force atarak roundu kazanmayı başardı ve skoru 3-1 yaptı. Temsilcimiz 4 roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 7-1’e getirdi. Kalan 4 roundda ise 2-2 takas yapıldı ve ilk yarı 9-3 FUT lehine tamamlandı.

İkinci yarıda da temsilcimiz tabanca roundunu kazanarak skoru 11-3’e kadar getirdi. DRX, satın alma roundunda da karşılık veremeyince temsilcimiz haritayı 13-3 skoru ile kolayca kazanmayı başardı.

Redbull Home Ground #4 | FUT - 100T
Redbull Home Ground #4 | FUT – 100T

 

Espora ilgisi ile bilinen Asya seyircileri genç yıldıza bir tatlılık da yapmıştı. Tokyo’ya indikleri gün, yani dün taraftarladan birisi yetujey’e bir hediye verdi ve yetujey’de hediyeyi X hesabında paylaşarak teşekkür etmişti.

FUT Esports – DRX | Split

DRX tabanca roundunu kazanarak haritayı 0-2 açtı. FUT, ilk satın alma rounduyla karşılık vererek skoru 1-2’ye getirdi. DRX, 4 roundluk bir seriyle karşılık vererek skoru 1-6 yaptı. Temsilcimiz 3  round ile cevap verdi ve skor 4-6 oldu. Son iki rounda da karşılıklı takaslar oldu ve ilk yarı 5-7 DRX lehine tamamlandı.

Temsilcimiz ikinci yarıda tabanca roundunu kazandı ve üzerine 4 roundluk bir seri ekleyerek skoru 11-7’ye kadar getirdi. DRX 1 round ile cevap versede temsilcimiz iki round daha kazanmayı başararak haritayı comeback ile 13-8 kazandı. Yetujey bu maçtada da MVP olmayı başardı.

Redbull Home Ground #4 | FUT Esports - DRX
Redbull Home Ground #4 | FUT Esports – DRX

 

Aslına bakarsanız, Japon espor takipçileri sadece yetujey’i değil de tüm FUT Esports’u sevmiş gibi gözüküyor. Temsilcimize kalan Redbull Home Ground serüveninde başarılar dileriz!

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir