Türkiye Espor Basketbol Ligi mix NBA 2K

Türkiye Espor Basketbol Ligi Play-off Aşaması Başlıyor

Türkiye Espor Basketbol Ligi 6. haftası tamamlandı. Fenerbahçe Espor, Bahçeşehir Esports, Regnum Carya Esports ve Galatasaray haftanın kazanan takımları oldu.

Türkiye Espor Basketbol Ligi’nin 6. hafta açılış mücadelesi ligde yenilgi yüzü görmeyen Fenerbahçe Espor ve Beşiktaş Esports arasında gerçekleşti. Son haftada Fenerbahçe Espor karşılaşmayı galibiyetle tamamlayarak lig aşamasını birinci sırada tamamlamayı garantiledi. Beşiktaş Esports ise aldığı bu yenilgi ile üst tura çıkamayan ilk takım oldu.

TEBL 6. Hafta Sonuçları
TEBL Puan Durumu

Türkiye Espor Basketbol Ligi Lideri Fenerbahçe Espor ve İkincisi Regnum Carya Esports Rakiplerini Bekliyor

Lig aşamasının sonlanmasıyla play-off aşamaları belirlendi. Bahçeşehir Esports ve Galatasaray Espor mücadelesinin galibi lig aşamasını yenilgisiz kapatan ve son şampiyon Fenerbahçe Espor’un rakibi olacak. Regnum Carya Esports’un yarı finalde rakibini belirleyen maç ise Trabzonspor ve DenizBank İstanbul Wildcats karşılaşmasının galibi olacak.

Türkiye Espor Basketbol Ligi
TEBL Playofflar

TEBL ile ilgili tüm gelişmeleri takip etmek için resmi sayfasına bakabilirsiniz.

TEBL ile alakalı bir önceki haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

 

TEBL’deki Maçların Bir Kısmı Neden 10-30, 20-40 Skorları İle Bitiyor?

Türkiye Espor Basketbol Ligi maçları iki takım tarafından belirlenen saatlerde oynanıp, maç sonuçları organizasyona iletiliyor. Bu maçlar esnasında takımlar zaman zaman kadrolarını organize edip maça çıkma konusunda problem yaşayabiliyorlar. Eğer bir takım o hafta belirlenen saat içerisinde maça hazır olarak çıkmadıysa karşı takım hükmen galip sayılıyor. Bu karşılaşmalar tabloya 10-30 ve 20-40 skorlar olarak ekleniyor. Son haftalarda özel sebepler ve yoğun turnuva takvimi nedeniyle maçlarını gerçekleştiremeyen takım sayısı artınca hükmen yenilgi sayılarında da artış göründü.

Fenerbahçe Espor Şampiyonluklara Doymuyor

Fenerbahçe Espor NBA2K takımı kurulduğundan beri sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da turnuvaları domine etmeye devam ediyor. Uzun zamandır dağılmayan Kado – Eren – Tansu – Birkan – Canboy beşlisiyle Fenerbahçe Espor, lige katıldığı tüm sezonlarda Türkiye Espor Basketbol Ligi şampiyonu olmayı başardı.
Aynı kadro ile son iki senedir gerçekleşen FIBA Avrupa Şampiyonası’nda da şampiyon olmayı başaran tecrübeli oyuncular, katıldıkları turnuvalarda 2021’de 29, 2022’de 4 şampiyonluk elde etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir