Oyun

Hogwarts Legacy Nintendo Switch Sürümünde Açık Dünya Özelliğini Kaybediyor

Hogwarts Legacy, Nintendo Switch üzerinde çalışabilmek için açık dünyasından bazı büyük ödünler vermek zorunda kaldı. Hogwarts Legacy şu an itibariyle 2023’ün en büyük oyunu. Bu sizi şaşırtabilir çünkü yılın başında çıktı ve saçma bir şekilde sert bir rekabet yaşadı, o kadar ki The Game Awards’ta tamamen küçümsendi. Yine de şu anda 2023’ün en çok satan bir numaralı oyunu. Ancak Call of Duty: Modern Warfare 3 henüz piyasaya sürüldüğünden ve seri her yıl sürekli olarak en çok satan oyun olduğundan (Rockstar’ın yeni bir oyun çıkardığı zamanlar hariç) bunun değişmesi için hala zaman var. Yine de Hogwarts Legacy, yeni Nintendo Switch versiyonuyla bu tatil sezonunda gündemde kalmanın bir yolunu buldu.

Oyunun ilkbaharda piyasaya sürülmesi planlanıyordu ancak birkaç kez ertelendi. Şimdi nihayet burada ve hayranlar anlaşılır bir şekilde ne kadar iyi çalıştığını görmek için oldukça meraklılar. Bazı ilk sızıntılar umut verici görünüyordu ve çoğunlukla oyun ayakta duruyor! Ancak, ölümcül bir kusur var: açık dünya Nintendo Switch’te o kadar da açık değil. Hogwarts Legacy, okulun dışında özgürce dolaşmanıza izin veren büyük bir oyundur ve ele alınması gereken çok fazla alan vardır. PC ve konsollarda yükleme ekranları yok denecek kadar azdır. Nintendo Switch’te, Hogwarts Legacy tonlarca yükleme ekranına sahiptir. Hogsmeade’e giden köprüden geçerken bir yükleme ekranı var. Tüm mağazalara girmek için bir yükleme ekranı gerekmeseydi, bunu görmezden gelmek kolay olabilirdi. Bu yeterince kötü değilse, Switch Up bu yükleme sürelerinin 30 – 50 saniye arasında olduğunu belirtiyor. Bu da Hogsmeade’de ilerlerken yükleme ekranlarında birkaç dakika geçireceğiniz anlamına geliyor.

Muhtemelen amaçsızca mağazalara göz atmak istemeyeceksiniz, sürekli yükleme ekranlarına girip çıkmamak için bir planla gitmek isteyebilirsiniz. Belki bunun daha sonra yamalanma ve işleri iyileştirme şansı vardır, ancak şu anda sinir bozucu bir kusur. Yine de, Nintendo Switch’in yalnızca Nintendo Switch’i olan Harry Potter hayranlarını memnun edecek yetkin bir bağlantı noktası olduğu görülüyor. Grafiksel ödünler var, ancak yine de iyi görünüyor ve yaklaşık 30 FPS’de çalışıyor. Her iki durumda da, daha kötü Nintendo Switch bağlantı noktaları var ve bunun oldukça büyük, zorlu bir oyun olduğu göz önüne alındığında, Nintendo konsolunda yerel olarak çalışması şaşırtıcı.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir