Oyun

Microsoft, Call of Duty’nin PlayStation’da 10 Yıl Boyunca ‘Ücretsiz’ Olmasını Teklif Etti

Xbox, Call of Duty seven PlayStation Plus kullanıcılarının, her şey yolunda giderse büyük bir avantaj elde edebileceğini öne sürdü. Call of Duty sadece oyun dünyasının değil, tüm eğlence dünyasının en büyük serilerinden biri. Yeni Call of Duty oyunlarının çıkmasının üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen, serinin ticari anlamda önemli bir gerileme yaşamadığı görülüyor. Hala her yıl satış listelerinin başında yer alıyor. Piyasadaki en güvenilir serilerden biri ve Warzone ve Call of Duty Mobile gibi yeni yan ürünlerle düzenli olarak büyük bir şekilde büyümeye devam ediyor. Tüm bunlarla birlikte, Microsoft’un COD yayıncısı Activision’ı satın almasına izin verilip verilmemesi konusunda büyük savaşlara neden olan şey haline geldi.

Microsoft, Call of Duty haklarını PlayStation Plus’a eklenmesi için satmayı teklif etti

Call of Duty

Microsoft, Sony ve çeşitli düzenleyiciler arasındaki hararetli yasal savaşın ortasında, her türlü ilginç sahne arkası bilgisini ortaya çıkaran bir dizi ilginç belge ortaya çıkıyor. En yeni bilgilerden biri, Microsoft’un Call of Duty’nin PlayStation Plus’ta her gün ve her saat oynanabilen bir oyun olmasına izin vermeyi planladığını (ya da en azından planladığını) ortaya koyuyor. Bu, aktif bir aboneliği olan herkesin oyunu piyasaya çıktığında hizmet aracılığıyla hiçbir ekstra ücret ödemeden alabileceği anlamına geliyor. Microsoft’un kendi hizmeti Xbox Game Pass için planladığı da tam olarak buydu, ancak görünüşe göre bu teklifle ilgili bazı endişeleri vardı, ancak bu endişelerin tam olarak ne olduğu belli değil. İlk kez Xbox’a ait bir oyun PlayStation Plus’ta yayınlandığı gün yer alacak, ancak Microsoft daha önce Minecraft gibi oyunları aylık ücretsiz oyunlardan biri olarak PlayStation Plus’a koymuştu.

Şu an itibariyle, anlaşmanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bile belli değil. Eğer gerçekleşirse, Microsoft’un bunu PlayStation Plus’a koyacağının garantisi yok. Sony’nin bunu onaylaması gerekecek ve bu da endişelerini bir kenara bırakması anlamına gelecek. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bir muamma, ancak umarız bu anlaşma gerçekleşirse herkes bundan faydalanabilir.

Valve nihayet CS2 tanıtan bir duyuru yaptı. Yaklaşan güncelleme Counter Strike için uzun zamandır bekleniyordu. Güçlü temel mekanikleri, popüler e-spor sahnesi ve gelişen dijital oyun içi eşya ekonomisi sayesinde oyuncu sayısı her geçen yıl artmaya devam etti. Bu nedenle Valve’ın böylesine başarılı ve hala büyümekte olan bir oyunun yeni bir versiyonunu yayınlaması her zaman olası görünmüyordu. Detaylar için: Counter-Strike 2 Test Aşamasına Nasıl Katılabilirim?

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir