Oyun

NFL, çıkaracağı yeni oyunu için 2K Games ile anlaştı

Ulusal Futbol Ligi (NFL), yeni piyasaya süreceği simülasyon olmayan futbol oyunları için için 2K Games ile anlaştı.

2004 yılından bu yana ilk defa ikili masaya oturdu. Ortaklaşa tasarlanmaya başlanacak oyun hakkında iki taraf da ağzını sıkı tutuyor. Şunu biliyoruz ki oyunlar futbolun tüm oyun tiplerini kapsamayacak. Sadece belli bir tarafını ele alabilecekler. Anlaşmanın koşulları ise henüz belirtilmedi.

2K Games Başkanı David Ismailer, yaptığı açıklamada, “NFL, hayranlar için eğlence yarattığı bilinen dünyanın en başarılı spor markalarından biridir. Eğlenceli, ulaşılabilir ve sosyal deneyimlere odaklanan birden fazla video oyununu kapsayacak bir ortaklıkta Ulusal Futbol Ligi ile işimize geri dönmek bizi heyecanlandırıyor.” diye konuştu.

Anlaşma imzalandı. Ancak bu durum EA SPORTS’un önünün kesebileceğine bir işaret olabilir. NFL Madden, EA SPORTS’un tüm haklarını elinde bulundurduğu tek simülasyon oyunu konumunda. Ancak ortaklık 2021-2022 sezonundan sonra sona erecek. Şimdiden, 2K Games’in önümüzdeki yıllarda simülasyon lisansı için teklif verebileceği herkesin aklında yer edinmeye başladı.

EA SPORTS, NFL ile olan ortaklığı hakkında şunları söyledi: “EA SPORTS, Ulusal Futbol Ligi simülasyon oyunlarının tek yayıncısıdır ve NFL ve NFLPA ile ortaklığımız değişmeden kalır. Sözleşmemiz, simülasyon olmayan oyunların gelişimine veya üretimine asla karşı çıkmamaktadır. Ulusal Futbol Ligi ile 30 yılı aşan bir ortaklığımız var ve giderek aramızdaki bağ güçleniyor. Önümüzdeki yıllarda daha fazla platformda ve yeni oyunlarla ivmemizi arttıracağız.

 

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir