Haber

The Last of Us Dizisinin İlk Bölümü 4,7 Milyon İzlendi

Blu TV

Naughty Dog’un eleştirmenlerce beğenilen video oyun serisine dayanan kıyamet sonrası drama dizisi The Last of Us dizisinin izleyicileriyle buluştu. Türkiye’de BluTV platformundan yayınlanan diziden ilk izlenme rakamları paylaşıldı. Verilere göre dizinin beklentileri fazlasıyla aşan bir performans sergilediği görünüyor.

Kıyamet sonrası bir dramaya odaklanan The Last of Us dizisinin bir süre önce ilk bölümüyle birlikte izleyicilerinin karşısına çıktı. Dizi daha ilk bölümden HBO’nun en başarılı yapımlarından birisi oldu.

The Last of Us - Blu TV

Blu TV

HBO dizileri arasında en büyük izlenen ikinci açılış yapıldı

Öte yandan dizinin ayrıca ikinci sezonu geçen yıl çıkan Euphoria‘nın açılış bölümünü de neredeyse ikiye katladığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte Euphoria, Amerika Birleşik Devletleri’nde bölüm başına ortalama 19,5 milyon izleyiciye ulaşıyor. Bir diğer kıstas olarak gösterebileceğimiz yapım ise House of the Dragon‘un açılış bölümlerinde 10 milyon izleyiciye ulaşmıştı. Bu dizinin hala açık ara farkla zirvede olduğunu söyleyebiliriz.

Dizinin konusu modern uygarlığın yok edilmesinden yirmi yıl sonrasını konu alıyor. Salgından hayatta kalmayı başaran Joel, 14 yaşındaki Ellie’yi baskıcı bir karantina bölgesinden kaçırmak için tutulmuştur. Küçük bir iş olarak başlayan yolculuk, kısa sürede acımasız, yürek burkan bir hikâyeye dönüşür. Çünkü her ikisinin de ABD’yi baştan sona kat etmesi ve hayatta kalmak için birbirlerine güvenmeleri gerekir.

Oyun dünyasından en güncel diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.