PUBG PUBG Haberleri

FACEIT Global Summit grup aşaması sona erdi

PUBG Global turnuvası FACEIT Global Summit turnuvasında grup aşaması sona erdi.

24 takımlı turnuvada ilk 8’e giren takımlar direk final aşamasına geçerken, geriye kalan takımlar ise yarın başlayacak olan eleme aşamasında finale kalmak için mücadele verecek.

Grup aşamasının son gününde Grup A ve C takımları karşılaşma yaptı. Biz de bu 6 maçı sizler için özetledik.

1.maç(Miramar)

İlk maçta son aşamaya Aerowolf T1(3), Team Liquid(3), Tempo Storm(3) ve NiP(2) takımları kaldı.

Tempo Storm oyuncuları son alanda yüksekte pozisyon almıştı, ama aşağı inmek isterlerken AW1 oyuncusu “Katou” tarafından üç oyuncusu da öldürülünce dördüncülük ile yetinmek zorunda kaldılar.

Geriye son 6 oyuncu kaldığında ise AW1 takımı 3 oyuncuyla sayı avantajına sahipti ve bu avantajı iyi kullanıp, ilk maçtan galip ayrılmayı bildi ve grup aşamasının son gününde çok önemli bir 19 puanı(9 kill ve birincilik puanı) hanesine yazdırdı. Kazanan Aerowolf T1.

Sıralama

 1. Aerowolf T1
 2. Team Liquid
 3. Ninjas in Pyjamas

Kill Sıralaması

 1. Team Liquid – 11
 2. Aerowolf T1 – 9
 3. Ninjas in Pyjamas – 8

2.maç(Miramar)

İkinci maçta ise son aşamaya Team Liquid(4), STK(1) ve OGN Entus(4) takımları kaldı. 4’e 4 pozisyonda kurşunlar havada uçuştu. STK’in kalan son oyuncusu arada kaynarken, son TL oyuncusu Sambty, 2 Entus oyuncusunu da öldürüp, bu zor pozisyondan galibiyet çıkarmayı başardı. Kazanan Team Liquid.

Sıralama

 1. Team Liquid
 2. OGN Entus Force
 3. Shoot to Kill

Kill Sıralaması

 1. Team Liquid – 15
 2. Shoot to Kill – 7
 3. Team VSG – 7

3.maç(Miramar)

Günün üçüncü maçı daha önce kendilerine gösteremeyen takımların öne çıktığı bir maç oldu. Son aşamaya Japonya temsilcisi Blue Bees(3), Avustralya temsilcisi Incognito(3) ve Kuzey Amerika’dan Cloud 9(2) takımları kaldı. Hangarlarda çıkan son çatışmada 3 takımın da şansı vardı, ama bu savaştan galip çıkan Japon ekibi BB oldu. Kazanan Blue Bees.

Sıralama

 1. Blue Bees
 2. Incognito
 3. Cloud 9

Kill Sıralaması

 1. Blue Bees – 11
 2. Cloud 9 – 9
 3. Shoot to Kill – 8

4.maç(Erangel)

Erangel haritasına geçilen dördüncü maçta Crystal Luster ve Incognito rüzgarı esti. İki takım toplamda 29 kill aldı ve neredeyse karşılaşmadaki oyuncuların yarısı, sadece iki takım tarafından öldürüldü. Yine de sadece bir kazanan olacaktı ve final sahnesinde Team VSG(2), Incognito(4) ve Crystal Luster(4) takımları vardı.

4 oyunculu iki takımın da eşit şansı var gibi gözükse de araya giren VSG’nin CL oyuncularından ikisini öldürmesiyle Incognito avantajı ele geçirdi ve Avustralya temsilcisi sonunda ilk galibiyetini aldı. Kazanan Incognito.

Sıralama

 1. Incognito
 2. Team VSG
 3. Crystal Luster

Kill Sıralaması

 1. Crystal Luster – 15
 2. Incognito – 14
 3. Team VSG – 5

5.maç(Erangel)

Büyük bir ivme yakalayan Incognito bu maçta da final sahnesine kadar ulaştı.

Son aşamaya Incognito(3), OP Gaming Rangers(2) ve Team VSG(4) takımları kaldı. OPG oyuncusu “DG98” bütün Incognito takımını öldürünce, son aşamaya 2 oyuncusunu kaybetmiş olarak VSG bir anda tekrar avantajı ele geçirdi ve DG98’e sürpriz yapma şansı tanımadı. Kazanan Team VSG.

Sıralama

 1. Team VSG
 2. OP Gaming Rangers
 3. Incognito

Kill Sıralaması

 1. Team VSG – 11
 2. Tempo Storm – 10
 3. OP Gaming Rangers – 7

6.maç(Erangel)

Günün son maçı, artık tamam-devam noktasıydı. Tüm takımlar gruptan çıkmak için elinden gelen her şeyi yapmak zorundaydı.

Son maçta, son aşamaya NiP(3), AW1(4) ve Winstrike(4) takımları kaldı. Sayı dezavantajına rağmen NiP takımı, AW1 ve Winstrike arasında çıkan çatışma sonucunda bir anda avantajlı konuma geçti. Winstrike takımı AW1 tarafından öldürülünce, son kalan AW1 oyuncularını öldüren NiP son maçta bir galibiyete daha ulaşmış oldu. Kazanan Ninjas in Pyjamas.

Sıralama

 1. Ninjas in Pyjamas
 2. Aerowolf T1
 3. Winstrike

Kill Sıralaması

 1. Team VSG – 10
 2. NiP – 9
 3. Winstrike – 9

GENEL TABLO

FACEIT Global Summit grup aşamasının sona ermesiyle beraber Avrupa temsilcisi Ninjas in Pyjamas, grup aşamasını 128 puan ile lider olarak bitiren takım oldu.

Listede ilk 8 sıradaki takımlar direk finale çıktı. Diğer takımlar ise puan tablosu aynı kalacak şekilde eleme aşamasında mücadele verecek. Yani şu anda eleme aşamasında lider 9.sırada bulunan 17 Gaming.

FACEIT Global Summit turnuvası hakkında her şeye buradan ulaşabilirsiniz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir