Oyun PUBG PUBG Haberleri PUBG Mobile

FaZe Clan, PUBG Mobile takımını kurdu

Cloud9 ve Fnatic’ten sonra PUBG Mobile sahnesine adını yazdıran üçüncü büyük organizasyon FaZe Clan oldu.

Espor ekosistemi içinde önemli bir yeri olan ve birçok alanda başarılara imza atmış olan FaZe Clan, PUBG Mobile’da da yerini aldı ve aynı zamanda yeni takımını da resmi Twitter ve Facebook hesapları üzerinden paylaştı. Tümü Taylandlı oyunculardan oluşan kadro, aynı zamanda PUBG Mobile sahnesine katılan en son takım oldu. Takım, Ratchapol “BulShark” Maneerat, Tharit “Vintorez” Pluksang, Thirapong “Maroon5” Murrasi, and Wacharakorn “Echo” Tiengtis’den oluşacak.

Bu dörtlü daha önceden EVOS Burnout bünyesinde de birlikte oynamıştı. EVOS Burnout ile birçok başarı elde eden takım, en büyük başarısını ise 16 Eylül 2019’da GamelinG tarafından düzenlenen GamelinG Coronation 2019’u kazanarak elde etmişti.

FaZe Clan’ın PUBG Mobile takımındaki en ünlü ve en başarılı oyuncuya Ratchapol “BulShark” Maneerat diyebiliriz. Facebook’ta 68.000 takipçiye ulaşan ve de platform üzerinden PUBG Mobile yayını yapan isim, aynı zamanda içerik üreticisi olarak da biliniyor. BulShark geçtiğimiz sene düzenlenen 2019 PUBG Mobile Star Challange turnuvasında EVOS Gang takımı altında dördüncü olduğunda kendi isminden söz ettirmişti. İyi bir transfer olmasının yanı sıra, FaZe Clan’ın ileride üreteceği içeriklere ve reklamlara da uygun bir isim olacağını söyleyebiliriz.

FaZe Clan, kış mevsimi için PUBG Mobile Tayland Profesyonel Ligi’ne davetiyeyi direkt olarak kaptı. Tayland’da düzenlenecek olan turnuvada; RRQ Athena, ILLUMINATE The Murder ve Purple Mood Esport gibi takımlarla karşılaşacak olan ekip burada başarıyı elde etmek isteyecektir. Heyecanın eksik olmayacağı turnuva 14 Şubat’ta gerçekleşecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir