PUBG Haberleri

Çin’deki PUBG Global Series, Corona virüsü nedeniyle ertelendi

Çin’de düzenlenecek PUBG Global Series, Corona virüsü nedeniyle süresiz olarak iptal edildi. Açıklama PUBG’nin resmi Twitter sayfasından yapıldı.

2020’ye bomba gibi girmek isteyen PUBG, üç Global Series turnuvası yapacağını duyurmuştu. İlkinin Berlin’de olacağını duyuran şirket, turnuva özelinde de detaylı bir açıklama yapmıştı. Berlin’deki turnuvaya FaZe Clan, Gen G, Four Angry Man ve ONG Entus’un direk katılmaya hak kazanmıştı. PUBG, toplam 2 milyon doların üzerinde ödül havuzu olacağını da eklemişti. İkincisinin Temmuz; üçüncüsünün ise Ekim ayında gerçekleşeceğini söyleyen PUBG, nerede düzenlenecekleri konusunda bir açıklama yapmamıştı.

Dünyada hızlı ve tehlikeli bir şekilde yayılan ve bu yüzden birçok insanın hayatını kaybettiği Corona virüsü, henüz kontrol altına alınmış değil. Bundan dolayı şirket bir duyuru yapma ihtiyacı duydu. Diğer Global Series’lerin birinin Çin’de yapılması planladığı söyledi. Ancak bu şartlar altında yapılamayacağını da ekledi. PUBG şirketi, Twitter üzerinden olaya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “ Corona virüsü, yarattığı tehlike nedeniyle Çin’deki turnuvalara ara verme kararı aldık. Önceliğimiz; taraftarlarımızın, sporcularımızın ve çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliğidir. Anlayışınız için teşekkür ederiz. İlerleyen zamanlarda yeni bilgileri sizinle paylaşacağız.”

Ocak ayı sonunda yapılan açıklamalarla, Dünya Elektronik Spor Oyunları (WESG), Asya-Pasifik Dünya Şampiyonası, CrossFire Profesyonel Ligi, CrossFire Mobil Ligi, League Of Legends Profesyonel Ligi ve League of Legends yükselme ligi de müsabakaları durdurma kararı almıştı. Bu organizasyonun ertelenmesi ile birlikte, Çin’de iptal edilen etkinlik sayısı yükseldi. Diğer oyunlardaki karşılaşmaların da virüs yüzünden durdurulma olasılığı bir hayli fazla.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir