Röportaj

Deft: MSI 2015’i kazandıktan sonra kendimi dünyanın kralı gibi hissettim

Sezon arası transfer döneminin en çok konuşulan hamlelerinden birisini gerçekleştiren Deft, KT’ye transferi hakkında bir röportaj verdi. Slingshot Esports‘a Kore’ye dönüşü hakkında düşüncelerini belirten oyuncu, ana motivasyonunun iletişim problemi olmayan bir takımda oynamak olduğunu belirtti.

Hali hazırda dünyanın en rekabetçi ligi olan LCK, 2017 sezonunda çok daha iyi kadroların şampiyonluk için mücadele ettiği bir lig haline gelecek. İki yıl üst üste Worlds Şampiyonu olan SK Telecom T1 üst ve orman pozisyonlarını Huni ve Peanut ile güçlendirirken, Longzhu Gaming ve Afreeca Freecs de yıldız oyuncuları transfer ederek iddiasını arttırdı. 2016 yılının en gözde takımı ROX Tigers’ın dağılmasının ardından oyuncular birer birer kendisine takım bulurken, ROX’tan ayrılan ilk oyuncu Smeb KT’ye transfer olmuştu. Ezeli rakibi SKT’yi bir türlü geçemeyen KT, bir “süper takım” kurarak LCK Şampiyonluğu’na gözünü dikmiş durumda. Üst koridoruna Smeb’i transfer eden takım, orta koridora Pawn, destek rolüne ise Mata’yı getirdi. 2016 sezonunun en iyi ormancısı olarak gösterilen Score ile yoluna devam eden KT, nişancı pozisyonuna ise dünyanın en iyi ilk üç nişancısından birisi olan Deft’i getirdi.

2014 yılı Samsung organizasyonu için rüya gibiydi. Samsung White ve Samsung Blue takımları ligi domine ederken, Worlds 2014’te de yarı finalde karşı karşıya gelmişti. SSW, kardeş takımını geçip şampiyonluğa ulaşırken, SSB ekibinde Dade ve Deft gibi oyuncular hayal kırıklığı yaşamıştı. S4 sonunda meşhur “Kore Göçü”nden nasibini alan Deft, LPL ekiplerinden Edward Gaming’e transfer olmuştu. Burada MSI 2015 Şampiyonluğu’nun yanı sıra birçok lig şampiyonluğu kazanan oyuncu, üst üste Worlds’e katılmasına rağmen yarı finalden ötesine gidememişti. 2015 yılında yıldızlar topluluğu Fnatic’e 3-0 elenen ekip, 2016 yılında ise ROX Tigers’a 3-1 elendi.

Sezon bitiminde ise transfer dedikoduları başlarken ilk konuşulan isimlerden birisi Deft oldu. KT’ye transferinde EDG’nin Worlds performansının büyük etkisi olduğunu söyleyen Deft, yeni takım arkadaşı Mata’nın bir kez şampiyonluk yaşadığını, kendisinin yarı finalden öteye gidemediğini söyledi. Turnuvadan elendikten sonra kalan maçları izlemekte zorlandığını da belirten oyuncu, Kore’yi seçmesinin nedenlerinden birisi olarak da iletişim sorunu yaşamamak olduğunu açıkladı.

“EDG’ye transfer olduktan hemen sonra 2015 LPL Bahar Mevsimi’ni kazanıp Mid-Season Invitational’da şampiyon olduk. Kendimi dünyanın kralı gibi hissetmiştim. Fakat o momentum uzun sürmedi. MSI’a dönüp baktığımda hala şaşırıyorum, çünkü bir Kore takımını beş maçlık seride transferimin hemen ardından yenmeyi başarmıştım. EDG o turnuvada iyi oynadı, fakat şans da kesinlikle yanımızdaydı.”

Koreli oyuncunun kariyerinde artık yeni bir sayfa açılıyor. SKT’nin yıldız kadrosu ile başa çıkabilecek tek ekip gibi gözüken KT’ye transfer olan oyuncunun kariyerinde LCK ve Worlds şampiyonluğu eksik. Sıkı bir disiplinin hakim olduğu SKT ise Huni ve Peanut ile kadrosunu güçlendirerek eskisinden de dominant bir sezon geçirmek istiyor. KT’nin kadrosuna baktığımızda her pozisyonda dünyada ilk üçe girebilecek oyuncular olduğunu görüyoruz. Royal Never Give Up’ın en başarılı dönemlerinin mimarı olan Mata’nın destek pozisyonunda oynaması ise KT için büyük bir avantaj. Liderliği ve oyun görüşü ile tanınan Mata ile Deft’in sinerjisi KT’yi taşıyabilecek mi, hep beraber bekleyip göreceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir