VALORANT

BBL Esports VCT 2023 Sezonunu Kapattı

Temsilcimiz BBL Esports VCT’nin son turnuvası olan Champions‘a katılım gösteremedi. EMEA LCQ mücadelesinde Karmine Corp karşısında çıkan BBL Esports 1-0 öne geçtiği seriyi 2-1 kaybetti ve turnuvaya veda etti.  Bu sonuçla birlikte BBL Esports 2023 sezonunu kapatmış oldu. Gelin bu mücadeleyi mercek altına alalım.

BBL Esports – Karmine Corp 

Temsilcimiz Haven haritasını tercih ederken Karmine Corp tarafından Lotus tercihi geldi. Harita banları sonrasında karar haritası Bind oldu.

1. Harita / Haven

Temsilcimiz kendi seçimi haritada tabanca roundunu kaybederek 2-0 geride başladı. İlk silahlı round temsilcimize gitse de sonraki iki roundu kaybetti ve skor 4-1’e geldi. 6. round temsilcimize gitse de Karmine Corp 3 roundluk seri ile cevap verdi ve skor 7-2’ye geldi. Alınan moladan sonra 2 round kazanan BBL ilk yarının son roundunu kaybetti ve ilk yarı 8-4 bitti. İkinci yarıda ise tam anlamıyla BBL Esports fırtınası vardı. Tabanca roundunu kaybeden BBL devamında 5 round kazanarak skoru 10-9’a kadar getirdi. Devamında 1 roundu kaybeden BBL sonraki 3 roundu alarak skoru 12-11’e getirdi. Haritanın son roundu Karmine Corp‘a gidince 12-12 ile uzatmalara gitti. Temsilcimiz kendi haritasında uzatmalarda hata yapmadı ve haritayı 14-12 ile kapattı. AsLanM4shadoW aldığı 25 skor ile haritanın yıldızı oldu. KC tarafında ScreaM‘in aldığı 22 skor haritanın kazanılmasına yeterli olmadı.

BBL Esports

2. Harita / Lotus

Temsilcimiz rakibinin haritasında tabanca roundunu alarak 2-0 ile başlasa da devamında üst üste 5 round kaybetti ve skor 5-2 oldu. İlk yarının kalan kısmında karşılıklı alınan verilen roundlar sonrası ilk yarıya 7-5’lik Karmine Corp üstünlüğü ile girildi. Haritanın ikinci yarısını BBL‘in tabanca roundunu kazanması ile başladı ve skor 7-7’ye geldi. İlk yarıda olduğu gibi Karmine Corp yine 5 roundluk seriyle skoru 12-7’ye getirdi. Temsilcimiz iki round alarak skoru 12-9’a getirsede haritanın 22. roundunu kaybetti ve seri 1-1’e geldi. Karmine Corp adına ScreaM aldığı 22 skorla haritanın yıldızı oldu. QutionerX‘in aldığı 20 skor yeterli olmadı.

BBL Esports

3. Harita / Bind

Serinin son haritası olan Bind’da tabanca roundu Karmine Corp‘a gitti ve KC haritaya 2-0 önde başladı. Temsilcimiz ilk silahlı round ile karşılık verse de 3 roundluk KC serisine karşılık veremedi ve skor 5-1’e geldi. Alınan mola sonrası 4 round alan BBL skoru 5-5’e getirse de ilk yarının son 2 roundunu kaybetti ve ilk yarı 7-5 Karmine Corp üstünlüğü ile kapandı. Haritanın ikinci yarısında ise tabanca roundu BBL’e gitti ve temsilcimiz skoru 7-7’ye getirdi. Burdan sonra Karmine Corp 5 round alarak skoru 12-7’ye getirdi ve artık galibiyet için sadece 1 round uzaktaydı fakat bu noktada Turko devreye girdi ve BBL 5 roundluk seri ile haritaya tutundu. Uzatmalarda ise Karmine Corp adına ScreaM faktörü devreye girdi ve 14-12 ile haritayı kapattı. Karmine Corp adına BBL‘in baş belası olan ScreaM 31 skor ile haritanın en iyisi oldu. Turko‘nun 21 skorluk muazzam performansı haritanın galibiyeti için yeterli olmadı.

BBL Esports

Şampiyonluk Ligi’nde Son Hafta Heyecanı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir