VALORANT mix

BBL Queens Son Dünya Şampiyonunu Devirdi

Game Changers 2023 Series I: EMEA‘da temsilcilerimizin mücadelesi devam ediyor. Son Dünya şampiyonu G2 Gozen ile karşılaşan BBL Queens ilk haritayı kaybetse de güzel bir geri dönüşe imza attı ve karşılaşmadan 2-1’lik skorla ayrıldı. Temsilcimiz bu sonuçla birlikte bu sezon çıktığı 8 karşılaşmayı kazanarak namağlup yolculuğunu devam ettirdi. Gelin bu inanılmaz maçı yakından inceleyelim.

BBL Queens – G2 Gozen

G2 Gozen Ascent haritasını tercih etti. Temsilcimiz tarafından ise Lotus tercihi geldi. Karar haritası ise Split oldu.

  • Harita – Ascent

Son Dünya şampiyonu kendi seçimi haritada tabanca roundunu verdi ve haritaya 2-0 geride giriş yaptı. İlk silah roundunu kazanarak skoru 2-2’ye getiren G2 Gozen kaybettiği tek roundun ardından ilk yarıdaki kalan tüm roundları kazandı ve ilk yarıya 9-3 önde girdi. Haritanın ikinci yarısında BBL Queens geri dönmek için çabalasa da G2 Gozen izin vermedi ve ilk haritayı 13-9 ile kazandı. G2 Gozen adına mimi aldığı 25 skorla haritanın yıldızı oldu. BBL Queens tarafında rayka‘nın aldığı 18 skor haritayı kazanmaya yetmedi.

  • 2. Harita – Lotus

Temsilcimiz kendi seçimi olan haritada tabanca roundunu kaybetti ve haritaya 2-0 geride girdi. İlk silahlı roundu kazan temsilcimiz 5 roundluk seriyle skoru 5-2’ye getirdi. G2 Gozen 8. roundunu kazansa da kalan roundlarda varlık gösteremedi. İlk haritada olduğu gibi ilk yarı 9-3 sonuçlandı fakat bu sefer önde giren takım BBL Queens oldu. Haritanın ikinci yarısında Lotus haritasında saldırı kısmının güçlü olduğunu kanıtlar bir G2 Gozen performansı vardı. İkinci yarının tabanca roundunu alan G2 Gozen skoru 9-5’e getirdi. İlk silahlı roundu kazanan temsilcimiz skoru 11-5’e getirdi fakat 4 roundluk G2 Gozen serisine engel olamadı. Farkın ikiye indiği noktada karşılıklı alınan roundlar sonrası BBL Queens haritayı 13-10 ile kapattı. BBL adına alkyia 25 skorla en skorer oyuncu olurken eva‘nın kusursuz destek performansı haritanın kazanılmasında büyük rol oynadı. Genç oyuncu Mary‘nin aldığı 20 skor haritanın kazanılması için yeterli olmadı.

  • 3. Harita – Split

Karar haritasında tabanca roundunu alarak başlayan BBL Queens 2-0 öne geçti. İlk silahlı roundu rakibine veren temsilcimiz 2 roundluk seri ile rakibine karşılık verdi ve skor 4-2’ye geldi. 7. roundu kazanan G2 Gozen adına bu ilk yarıda kazanılan son round oldu ve temsilcimiz ilk yarıya 9-3 önde girdi. Serinin ikinci yarısında G2 Gozen fırtınası esti. Tabanca roundunu alan temsilcimiz skoru 11-3’e kadar getirdi. 3 roundluk seri alan G2 Gozen skoru 11-6’ya kadar getirdi. BBL Queens aldığı bir round ile skoru 12-6’ya getirdi ve galibiyete sadece 1 round uzaktaydı. G2 Gozen tecrübesini ortaya koydu ve 6 round alarak skoru 12-12’ye getirdi. İzleyicilerin keyif aldığı karşılaşmada uzatmalara gidildi. Uzatmalarda rakibine üstün bir oyun sergileyen BBL Queens haritayı 14-12 ile, seriyi ise 2-1 kapattı. Temsilcimizde eva aldığı 24 skor ile haritanın ön plana çıkan oyuncusu olurken mimi‘nin aldığı 20 skor galibiyet için yeterli olmadı.

Papara SuperMassive Zeitnot ile Anlaştığını Duyurdu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir