VALORANT

FUT Esports, Masters Kapısını Yarıladı

VALORANT Champions Tour : 2023 EMEA sezonunu 5. sırada bitiren FUT Esports play-off aşamasında yer almayı garantilemişti. Play-off da ligi 4. sırada bitiren GIANTS Gaming ile eşleşen FUT Esports rakibini 2-0 mağlup ederek MASTERS yolunda büyük bir adım attı. Mağlup ettiği GIANTS Gaming’i Kaybedenler Grubuna yollayan temsilcimiz kendisini Kazananlar Grubuna taşıyarak FNATIC’in rakibi oldu. Haberimizden FUT Esports – GIANTS Gaming mücadelesinin özetine ulaşabilirsiniz.

VCT EMEA Ligi Play-Off Ağacı 

FUT Esports | 2 – 0 | GIANTS Gaming

Play-Off aşamasının ilk mücadelesi FUT Esports ile GIANTS Gaming arasında oynandı. Kazananın Kazananlar Grubuna yükseleceği, kaybedenin ise Kaybedenler Grubuna düşeceği mücadelede temsilcimiz güçlü rakibini 2-0 mağlup ederek Kazananlar Grubunda FNATIC’in rakibi oldu. Lig aşamasında oynanan mücadelede GIANTS Gaming temsilcimiz FUT Esports’u 2-0 mağlup etmeyi başarmıştı.

HAVEN

Serinin ilk haritası temsilcimizin seçimi olan HAVEN haritasında oynandı. Haritanın ilk yarısına saldırı aşamasında başlayan GIANTS Gaming temsilcimizin savunmasına takıldı. Defansta harika bir performans gösteren FUT Esports ilk yarıdan 9-3 üstünlük ile ayrıldı.

Haritanın ikinci yarısına tabancayı alarak başlayan FUT Esports aradaki round farkını giderek açtı. Rakibinin reaksiyon göstermesine izin vermeyen FUT Esports kendi seçtiği HAVEN haritasından 13-5 galibiyet ile ayrıldı ve seride 1-0 öne geçti.

ASCENT

Serinin ikinci haritası GIANTS Gaming’in seçimi olan ASCENT haritasında oynandı. HAVEN’da ki performansına kaldığı yerden devam eden FUT Esports savunmada rakibini sitelere sokmadı ve ilk yarıyı 9-3 önde kapattı.

Haritanın ikinci yarısında saldırı tarafına geçen FUT Esports tabanca roundunu kaybetti. Tabancanın kaybedilmesi ile beraber üst üste round kaybeden bir diğer deyişle üst üste round kazanan GIANTS Gaming haritayı uzatmaya götürmeyi başardı. Uzatmada 13-12 öne geçen temsilcimiz son round da qRaxs’ın 1v3 pozisyonda aldığı clutch ile haritayı 14-12 kazandı. Bu harita galibiyeti ile seriyi 2-0 kazanan temsilcimiz üst tura yükseldi ve rakibini Kaybedenler Grubuna yolladı.

VCT 2023 EMEA Normal Sezonu Tamamlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir